1 osoba zginęła, 49 rannych, 82 pijanych kierujących. Podsumowanie akcji ZNICZ 2018

Śmierć motocyklisty na moście Siekierkowskim 31 października była najtragiczniejszym wydarzeniem na stołecznych drogach w długi weekend. W 38. wypadkach zginęła jedna osoba, 49 zostało rannych. Zatrzymano 82 nietrzeźwych kierujących. O 12 mniej niż w ubiegłym roku. 

Akcja ZNICZ 2018 fot. polica

Akcja  „ZNICZ 2018” prowadzona była od środy 31 października do niedzieli 4 listopada. Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, w Warszawie funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych do i z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci  – podaje policja.

Stołeczni policjanci odnotowali od środy do niedzieli 38 wypadków, w których 49 osób zostało rannych, a 1 osoba zginęła. Do najgroźniejszego wypadku doszło 31 października na moście Siekierkowskim, gdzie zginął motocyklista. W czasie tegorocznej akcji „ZNICZ 2018” funkcjonariusze zatrzymali 82 nietrzeźwych kierujących – informują policjanci.

W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji „ZNICZ”, która trwała siedem dni stołeczni policjanci odnotowali 48 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 48 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 94 osoby, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu  – podsumowuje stołeczna policja.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz