Mińsk Mazowiecki: dwa rozboje w salonach gier

To 23 letni Bułgar był sprawcą rozbojów, do których doszło pod koniec maja w salonach gier w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna trafił właśnie w ręce policji.

Oskarżony o rozbój jest 23 letni obywatel Bułgarii fot. policja

Jak informuje stołeczna policja, pod koniec majka do salonu gier miał wejść mężczyzna, który zaczął szarpać pracownicę lokalu, strasząc ją paralizatorem i po doprowadzeniu kobiety do stanu bezbronności, ukradł znajdujące się  w środku pieniądze.

Kryminalni rozpoczęli działania operacyjne przy sprawie. W efekcie prowadzonych czynności ustalili, że związek z opisywanym rozbojem może mieć mieszkający w powiecie mińskim 23-letni obywatel Bułgarii.

Kryminalni oprócz wytypowania potencjalnego sprawcy – ustalili, że podobne zdarzenia miało miejsce jeszcze w jednym salonie gier w Mińsku Mazowieckim, gdzie napastnik też ukradł pieniądze, wcześniej zastraszając pracownicę pistoletem, jak później ustalono tzw. hukowym.

Jak informuje policja, 23-letniego obywatela Bułgarii zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. 23-latkowi przedstawiono dwa zarzuty karne popełnienia przestępstw rozbójniczych.

Na wniosek prokuratury i policji, sąd aresztował 23-latka na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*