Expo Real 2018 – prestiżowe targi. Warszawa też na nich będzie

Warszawa zaprezentuje się na targach nieruchomości i inwestycji – Expo Real 2018. Dzięki temu chce przyciągnąć talenty i inwestorów przedstawiając stolice Polski jako „atrakcyjne miejsce do życia, oferujące unikalną na skalę europejską jakość przestrzeni biurowej oraz szeroki dostęp do wykwalifikowanych specjalistów”.

um.warszawa.pl

„Stolica na Expo Real 2018 zaprezentuje swoje plany rozwoju, a także dane wskazujące na jej rosnące znaczenie międzynarodowe. Dziś Warszawa staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w całej Europie. Potwierdzają to liczne rankingi i zestawienia, w tym m.in. przygotowany przez Financial Times (serwis fDi Markets), który plasuje Warszawę na 3 miejscu wśród najbardziej przyjaznych biznesowi miast przyszłości w Europie, zaraz po Londynie i Dublinie” – zapewniają stołeczni urzędnicy.

„Zagraniczni inwestorzy podkreślają, że Warszawa jest najlepszym miejscem do lokowania i rozwoju biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. Nieustannie rozwijająca się infrastruktura i dostępność dostosowanych do potrzeb najemców przestrzeni biurowych to bez wątpienia atuty stolicy. Stolica Polski oferuje dostęp do ponad 5,4 mln m² powierzchni biurowej, z czego niemal połowę stanowią biura klasy A. Decydującym czynnikiem przy wyborze Warszawy przez inwestorów jest także możliwość pozyskania utalentowanych pracowników. Blisko 250 tys. studentów, 60 tys. absolwentów i ponad 10 tys. doktorantów daje rocznie pracodawcom szeroki dostęp do doskonale wykwalifikowanych specjalistów” – wylicza um.warszawa.pl

Warszawa już po raz 18. jest obecna na targach Expo Real. Podczas tegorocznej edycji wraz z miastem swoje oferty zaprezentuje 9 partnerów: BBI Development, cmT, Ghelamco, Golub GetHouse, HB Reavis, Karimpol, Mayland, Santander i Yareal.

Tegoroczna oferta miasta na targach Expo Real to 9 działek inwestycyjnych. Do zabudowy mieszkaniowej przeznaczone są działki: przy ul. Cieszyńskiej na Mokotowie (3539 m2), A. Frycza Modrzewskiego na Pradze-Południe (507 m2) oraz u zbiegu ul. Czapelskiej z ul. I. Kruszewskiego na Pradze-Południe (1800 m2). Największa dostępna w ofercie nieruchomość, czyli teren przy ul. Powstańców Śląskich na Bemowie (8214 m2), przeznaczona jest na lokale mieszkaniowo-usługowe. Takie same plany miasto ma również wobec działki przy ul. J. Kasprowicza 14, 16, 18 i 18A na Bielanach (1995 m2), Marymonckiej, u zbiegu z al. Słowiańską na Bielanach (4246 m2) oraz działki przy ul. Dobrej w Śródmieściu (2453 m2). Warszawa na Expo Real 2018 oferuje również nieruchomość na Woli przy al. Prymasa Tysiąclecia (4179 m2) oraz teren przy ul. Grochowskiej 23/31 na Pradze-Południe (3865 m2) z przeznaczeniem na zabudowę hotelową, usługową bądź biurową.

Expo Real w Monachium to jedno z największych na świecie międzynarodowych wydarzeń rynku nieruchomości i inwestycji. W 2017 r. na targach zaprezentowało się ponad 2 000 wystawców, a udział wzięło ponad 41 tys. uczestników z 75 krajów z całego świata. Tegoroczna, dwudziesta, edycja odbędzie się w dniach 8-10 października 2018 r.