Fatalna sytuacja wykonawcy metra. Urzędnicy: To nie wpłynie na inwestycję

Wszystkie kontrakty będą realizowane bez zakłóceń – zapewniają przedstawiciele firmy Astaldi, wykonawcy II linii metra. Sytuacja ogólnoświatowego przedsiębiorstwa branży budowlanej nie wpłynie na realizację budowy podziemnej kolei w Warszawie – uspokaja urząd miasta.

Budowa metra, fot. Crusier/WIkipedia By Crusier (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

„Obecnie Warszawa, w trybie Ustawy o zamówieniach publicznych, żąda od firmy Astaldi S.p.A. dokumentów potwierdzających jej gotowości i możliwości realizacji kontraktu na rozbudowę linii M2 na Bemowo wraz z budową STP Mory. Odcinek ten będzie również budować konsorcjum firm Gülermak i Astaldi. Po otrzymaniu wyjaśnień oraz należytej gwarancji bankowej możliwe będzie popisanie umowy na realizację tej inwestycji. Przed nami również podpisanie umowy na rozbudowę metra o stacje Ulrychów i Powstańców Śląskich. Najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu złożyło również konsorcjum firm Gülermak (lider) i Astaldi (członek). Oba przedsiębiorstwa zgodnie zapewniają, że realizacja przedsięwzięć w ramach konsorcjum będzie realizowana bez zakłóceń – zarówno finansowych, jak i operacyjnych. Konsorcjanci podkreślają również dysponowanie odpowiednimi zasobami i wiedzą, by skutecznie i szybko zakończyć rozbudowę drugiej linii metra w Warszawie” – tłumaczą urzędnicy.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Dodaj komentarz