Zenek Martyniuk receptą na kryzys. Co kryją władze Ursusa?

Koncerty Disco Polo i gwiazd muzyki tanecznej, ogromne wydatki na promocję ze strony władz Ursusa, wzbudziły poważne wątpliwości radnych opozycji w Radzie Dzielnicy. Opozycja zarzuca władzom dzielnicy, że te próbują przykryć niemoc inwestycyjną festynami i koncertami disco polo.

ratusz w Ursusiefot. Hiuppo/Wikipedia By Hiuppo – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4271585

Ten rok to w Ursusie istny wysyp koncertów i imprez. Wystąpiły gwiazdy disco polo (w tym trzykrotnie Zenek Martyniuk), ale też gwiazdy muzyki światowej. Tylko w tym roku w Parku Czechowickim zaśpiewali tacy artyści jak Shakin’ Stevens, czy Alize. W ubiegłych latach występowała m.in. Francuzka In-Grid. Poważne wątpliwości opozycji budzi jednak fakt, że tegoroczny budżet inwestycyjny dla dzielnicy Ursus został obniżony z 80 milionów złotych do 40 mln. Tymczasem wydatki na promocję (w tym wspomniane koncerty) rosną w zawrotnym tempie. Radny dzielnicy Łukasz Nejman wystosował 2 lipca do burmistrz Urszuli Kierzkowskiej interpelację z zapytaniem o koszty organizacji 6 tegorocznych pikników wraz z żądaniem podania nazw firm realizujących zlecenia. Mimo, że zgodnie z prawem burmistrz ma na udzielenie odpowiedzi 30 dni, do dzisiaj, czyli od ponad 2 miesięcy, brak jakiegokolwiek odzewu ze strony pani burmistrz. – Przyznam szczerze, że to już kolejny raz w tej kadencji, gdy nie udziela mi się odpowiedzi w ustawowym czasie. I nie jestem zdziwiony brakiem odzewu ze strony pani burmistrz akurat w tej sprawie. Moim zdaniem Urszula Kierzkowska robi wszystko co może, aby wydatki na promocję nie były zbyt łatwe do odnalezienia, bo wiele osób przekonałoby się jakie są priorytety tej ekipy – a są nimi przykrycie problemów inwestycyjnych festynami i koncertami disco polo – mówi radny Łukasz Nejman.
(Telegraf24)

Dodaj komentarz