Zaskakujące zaproszenie od Legii Warszawa. Dla kandydatów na prezydenta stolicy

Tego chyba mało kto się spodziewał. Legia Warszawa – wspólnie z serwisem 300polityka.pl – zaprosiła kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy do debaty o stołecznym sporcie. Padła nawet konkretna data.

pixabay.com/pl

Na oficjalnej stronie klubu Legia.com pojawił się dzisiaj zaskakujący tekst.

„Nadchodzące wybory samorządowe to okazja do rozmów na tematy dotyczące mieszkańców Warszawy, ich najważniejszych potrzeb i oczekiwań. Jednym z takich tematów jest bez wątpienia sport. Legia jako największy, wielosekcyjny klub sportowy w Polsce, o ponad 102-letniej historii, czuje się współodpowiedzialna za rozwój tego bardzo istotnego aspektu życia społecznego w mieście. Legia to nie tylko klub sportowy, to część tożsamości Warszawy. Społeczność Legii to całe pokolenia kibiców. Na Legię przychodzą zarówno dzieci, jak i ich dziadkowie. Każdy kto chce rządzić Warszawą powinien mieć swój plan na rozwój sportu w mieście oraz współpracę z Legią, a także innymi organizacjami sportowymi i wpisać go w program dla stolicy.

Legia jest organizacją apolityczną, ale wierzymy, że sport jest dobrem wspólnym i dlatego ponad podziałami chcemy rozmawiać o jego rozwoju w wymiarze amatorskim i zawodowym, a także na temat niezbędnych rozwiązań prawnych, systemowych, edukacyjnych i infrastrukturalnych” – czytamy w swoistym wstępie.

A teraz najważniejszy.

„Zwracamy się do wszystkich kandydatów na Prezydenta Warszawy, aby w środę, 3 października o godz. 11.00, wzięli udział w debacie na temat przyszłości, wyzwań i rozwoju sportu w Warszawie, którą organizujemy wspólnie z serwisem 300POLITYKA”.

Legia.com

„Wierzymy, że taka debata jest bardzo potrzebna, bo przed przyszłymi władzami Warszawy stoi wyzwanie nadrobienia zaległości w zakresie rozwoju i wsparcia sportu, nie tylko w stosunku do innych stolic europejskich, ale także do pozostałych miast w Polsce” – podkreśla Legia.com

Dodaj komentarz