Nosorożec „gwiazdą” tego weekendu w warszawskim ZOO

Z okazji Światowego Dnia Nosorożca warszawiaków czeka – w sobotę (22 września) – w stołecznym ZOO moc atrakcji – konkursy, edukacyjne spacery i warsztaty. Przed wejściem przy moście Gdańskim stanie też krwiobus, a dawcy krwi wejdą do ogrodu za darmo.

pixabay.com; Pexels

Od godziny 10.00, na polanie przy budynku słoniarni, uczestnicy pikniku usłyszą opowieści o ulubionych przysmakach i zabawkach nosorożców. Nie zabraknie również historycznych ciekawostek o wielkich ssakach i związanych z tym eksponatów. Odwiedzający będą mogli dotknąć prawdziwego rogu i skóry nosorożca oraz zobaczyć wielkie odciski nóg.

Dodatkowo organizatorzy pikniku przygotowali liczne konkursy, zagadki, zajęcia plastyczne i grę terenową „Odkryj tajemnicę nosorożców”. Z okazji szóstego miesiąca życia nosorożca Junga goście zoo o godz. 12.00 zostaną poczęstowani tortem, a zwierzaki raczyć się będą przysmakami z wierzby i papryki.

Między godziną 10.00 a 15.00 warszawiacy mogą oddać krew w mobilnym punkcie pobrań, który stanie tuż przed wejściem do ogrodu zoologicznego, na parkingu przy moście Gdańskim. Każdy, kto tego dnia odda krew w ambulansie, otrzyma bezpłatną wejściówkę do zoo. Dodatkowo, w ramach promocji honorowego krwiodawstwa przewidziano także quizy, zabawy, warsztaty zoologiczne, zawody sprawnościowe i pokazowe treningi piłki nożnej. Mieszkańcy, którzy chcą dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku, mają możliwość zostawienia wymazu z policzka w punkcie fundacji DKMS. Za medyczną część plenerowej imprezy odpowiada Miejski Ogród Zoologiczny oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we współpracy z Fundacją DKMS oraz Football Academy.

W przypadku niepogody wszystkie atrakcje zostaną przeniesione pod zadaszenie.

(źródło um.warszawa.pl)

Dodaj komentarz