Pani Rozalia obchodziła setne urodziny! To była wzruszająca uroczystość

Pani Rozalia Strulak ukończyła 100 lat! Z tej okazji w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach odbyła się wzruszająca uroczystość. Gratulacje jubilatce wysłali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

mazowieckie.pl

„Z tej wyjątkowej okazji Marek Beresiński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach oraz personel i pensjonariusze DPS zorganizowali dla pani Rozalii okolicznościowe przyjęcie urodzinowe” – podkreśla mazowieckie.pl

List gratulacyjny do pani Rozalii skierował prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

„Wśród wielu życzeń i gratulacji, skierowanych w tym dniu do Pani Rózi – bo tak zwracają się do niej opiekunowie i pensjonariusze – dominowały życzenia zdrowia i pogody ducha. Zwieńczeniem urodzinowego przyjęcia były prezenty oraz wspaniałe torty przygotowane przez krewnych i opiekunów. Na koniec wszyscy goście odśpiewali dla jubilatki gromkie 200 lat! W wielu z nich pani Rozalia rozpoznawała krewnych oraz dawnych sąsiadów i znajomych” – relacjonuje mazowieckie.pl

,,Nie tam jest się u siebie, gdzie ma się mieszkanie – lecz tam, gdzie jest się zrozumianym” – takim mottem żyją mieszkańcy oraz personel DPS w Tomczycach.

Pani Rózia jest bardzo miłą i pogodną osobą, lubianą przez personel i pensjonariuszy Domu. Chętnie uczęszcza na terapię zajęciową. Czasami prowadzi bardzo ożywione rozmowy telefoniczne z krewnymi z zagranicy.

mazowieckie.pl

Solenizantka wcześniej mieszkała we wsi Bądków (gmina Goszczyn). Przez całe życie Pani Rozalia zajmował się pracą w gospodarstwie rolnym. Jej pasją było krawiectwo. Dochody z tej działalności pozwalały na uzupełnienie domowego budżetu.

„Pani Rozalia jest zwolenniczką zdrowego stylu życia. Mimo, że obecnie porusza się na wózku inwalidzkim to wcześniej codziennie pracowała w gospodarstwie rolnym i żywiła się jedynie produktami z własnego chowu. Wydaje się, że to właśnie w tym kryje się tajemnica jej długowieczności oraz dobre samopoczucie” – podaje mazowieckie.pl. Dodając że: „życiorys Rozalii Strulak obfitował w wiele wyzwań, przeżyć i wyrzeczeń. W czasie II wojny światowej została wywieziona przez Niemców do Rzeszy. Jako pracownik przymusowy pracowała w gospodarstwie rolnym w miejscowości Fürstenau na terenie Dolnej Saksonii. Szczęśliwie przeżyła wojnę i wróciła do Polski. Obecnie ma status kombatanta – osoby poszkodowanej przez III Rzeszę Niemiecką”.

Dodaj komentarz