Różnej maści ustawiacze życia

Wśród promowanych mód jest także moda na bieganie fot. Adrian Grycuk By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Niektóre media mają wyjątkową chęć ustawiania nam wszystkim życia. W pewnej popularnej gazecie ukazującej się na Mokotowie co i rusz możemy przeczytać – a to o tym, że musimy jeździć na rowerach, bo tylko w ten sposób będziemy trendy. I zapowiedzi władz o tym, że już niebawem miasto wprawdzie nadal korzystać będzie z półtorej linii metra, ale za to całkiem nie będzie w nim ruchu ulicznego. W ten sposób uda się wyjść naprzeciw oczekiwaniom gazety o mieście pełnym rowerzystów.

W innym miejscu wyczytałem kiedyś, że schody ruchome nie służą już do jeżdżenia ale do… chodzenia. I ci, którzy jednak trzymają się zasad bezpieczeństwa i wciąż nimi jeżdżą MUSZĄ ustępować miejsca tym, co wolą po ruchomych schodach biegać. Tylko po co w takim razie płacić za schody ruchome, skoro wystarczą zwykłe, na przykład drewniane?

I jeszcze to bieganie. Od lat trwa szał na ten sport, który podobno wcale nie należy do zdrowych. Ale moda jest moda, biegają wszyscy.

Wszyscy mają też – wg pewnej gazety – obowiązek sprzątać po własnym psie. I to by było uzasadnione – nie ma nic gorszego niż kupa widniejąca na chodniku, czy placu zabaw dla dzieci. Problem, w tym, że w Warszawie nastąpił wysyp antykupowych psich aktywistów. Często zażywne panie, wyglądające na młodzieżówkę KOD wyskakują w najbardziej zaskakującym momencie z piskiem (a czasem rykiem) „i co? Tak to ma zostać?”. Nie, panie owe nie zaskoczą nas przy placu zabaw, chodniku itd., ale w miejscach, gdzie nie chodzi nikt, są duże chaszcze i akurat tam załatwienie przez pupila potrzeby nie powinno stanowić problemu. Mnie ostatnio para starszych aktywistów zaatakowała w… krzakach przy rzece, gdzie nie chodzi nikt, a rodziny z dziećmi już z całą pewnością. Litości!

Maksym Niedźwiadek

 

 

Dodaj komentarz