Jeden ma 15 lat, drugi jest o rok starszy. Pomogli oszukać dwie staruszki

Metodą „na policjanta CBŚP” oszukano dwie mieszkanki Targówka. Kobiety w podeszłym wieku straciły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zdołano stworzyć rysopis „odbieraków”, czyli przestępców, którym ofiary wręczyły gotówkę. Po publikacji wizerunków udało się obu zatrzymać. Okazało się, że to nastolatkowie.

fot. freeimages.com

„Policjanci z Wydziału Kryminalnego na Targówku prowadzili postępowanie w sprawie oszustwa metodą ,,na policjanta CBŚP” do którego doszło 6 sierpnia br. przy ul. Piotra Skargi” – przypomina Komenda Stołeczna Policji.

Oszustka podająca się za policjantkę CBŚP zadzwoniła do 73-letniej mieszkanki Targówka i pod pretekstem zablokowania jej konta oraz przejęcia pieniędzy przez policję w związku z zatrzymaniem szajki nieuczciwych pracowników banków, namówiła starszą kobietę do wypłaty pieniędzy z banku i zaciągnięcia pożyczki. Gotówkę (21500 zł) przekazała młodym mężczyznom.

„Dzięki żmudnej pracy operacyjnej i publikacji na stronach internetowych policji wizerunków młodych mężczyzn podejrzanych o bezpośredni udział w tym przestępstwie, kryminalni już po kilku dniach ustalili dane personalne nastolatków i zatrzymali ich” – podał serwis policja.waw.pl

Później okazało się, że ci sami nastolatkowi brali udział w oszustwie, którego ofiarą padła 74-letnia kobieta, również mieszkanka Targówka. Ona im wręczyła 16 350 zł w gotówce oraz złotą biżuterię wartą 20 tys. złotych.

15-latek i jego rok starszy kolega trafili do schroniskach dla nieletnich.

Dodaj komentarz