Mieszkańcy odetchnęli z ulgą – kompostownia w Radiowie zamknięta

Trwająca długimi latami batalia chyba właśnie została zakończona – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zapewniło, że kompostownię w Radiowie zamknięto, a hałdy śmieci zniknęły.

pixabay.com

Temat jest doskonale znany mieszkańcom Warszawy, a przede wszystkim ludziom żyjącym w Radiowie. Działająca po sąsiedzku kompostownia skutecznie zakłócała ich spokój. Dlatego od dawna domagali się zamknięcia przedsiębiorstwa.

„Przeciwko działalności zakładu protestowali mieszkańcy i lokalne władze, sprawa trafiła do sądu. MPO nie dawało za wygraną i odwoływało się od kolejnych decyzji o zamknięciu kompostowni. Jednak w czerwcu wojewódzki inspektor ochrony środowiska ostatecznie zadecydował: zakład musi być zamknięty. Decyzji nadał rygor natychmiastowej wykonalności. Instalacja miała zakończyć działalność 10 września” – przypomina serwis tvnwarszawa.tvn24.pl/

I tak się stało. Kompostownia została zamknięta.

„Teren, na którym odbywał się proces biologicznej stabilizacji odpadów został całkowicie oczyszczony z odpadów” – powiedziała dziennikarzom tvnwarszawa.pl Wiesława Rudzka, rzeczniczka MPO.

To jednak nie koniec tematu. Bogumiła Szlązak ze stowarzyszenia Czyste Radiowo, przyznała, że ta decyzja „zmniejszy uciążliwość, ale nie zakończy jej całkowicie”. Domagają się całkowitego zamknięcia zakładu.

(źródło tvnwarszawa.tvn24.pl)

 

Dodaj komentarz