Nowy dzień, nowy sondaż. Tym razem zadowolony będzie Trzaskowski

Wczoraj dwa sondaże, w których ankietowani wskazali, iż zwycięzcą obu tur wyborów na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki. A dzisiaj nowe badanie – i zdecydowanym liderem jest Rafał Trzaskowski. Do wyborów jeszcze niemal dwa miesiące i podobnych wahań nastrojów w obu sztabach zapewne będzie więcej.

@trzaskowski

 

Jak wczoraj pisał Telegraf24.pl, pojawiły się dwa sondaże, które zwycięstwo na gospodarza Warszawy dawały kandydatowi Zjednoczonej Prawicy Patrykowi Jakiemu. Miałby on zdecydowanie pokonać głównego konkurenta w obu turach.

Minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin, a pojawił się nowy sondaż, który całkowicie inaczej pokazuje wyborcze preferencje mieszkańców stolicy. Aż tak drastyczne wahanie w wynikach zmusza do coraz większego sceptycyzmu Polaków do wszelakich sondażowni.

„Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, Rafał Trzaskowski wygrałby zarówno pierwszą, jak i drugą turę wyborów na prezydenta Warszawy – wynika z sondażu IBRiS” – czytamy na stronie Onet.pl.

Drugie miejsce dla Patryka Jakiego. Co równie ważne – „w drugiej turze różnica między oboma politykami wyniosłaby niemal 15 punktów procentowych”.

W drugiej turze „6,3 proc. respondentów nie umiało określić, na kogo odda swój głos” – dodaje onet.pl

Sondaż wykonał Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 27-28 sierpnia. Badanie zrealizowane zostało metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 500 pełnoletnich mieszkańców Warszawy.

(źródło onet.pl)

Dodaj komentarz