Mistrzowie w Warszawie. Już w niedzielę Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd

W niedzielę (26 sierpnia) w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu odbędzie się Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd. Wśród zawodników, którzy wezmą udział w zawodach obejrzymy także medalistów niedawnych mistrzostw Europy, które odbyły się w Berlinie.

um.warszawa.pl

– Tyczka i kula to konkurencje, które najłatwiej można wcisnąć w miejską infrastrukturę, w te fajne, cudowne miejsca. Wielokrotnie startowałem w tego rodzaju konkursach. Cieszę się, że w tak urokliwym miejscu, na warszawskich fontannach, gdzie tysiące ludzi codziennie się przewija, będziemy mogli pokazać to, co mamy najlepszego, a w tej chwili w sporcie najlepszą mamy lekkoatletykę – mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

„Przed nami widowiskowy skok o tyczce z udziałem między innymi Piotra Liska, złotego medalisty halowych mistrzostw Europy z 2017 roku oraz srebrnego z Mistrzostw Świata w Londynie w 2017 roku. W następnej konkurencji zobaczymy mistrza i wicemistrza z Berlina w rzucie kulą – Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego. Wyjątkowo w tej dyscyplinie zaprezentuje swoje umiejętności również dyskobol Piotr Małachowski” – zapewnia serwis um.warszawa.pl.

W pchnięciu kulą kobiet największą gwiazdą będzie Paulina Guba, która w Niemczech wywalczyła złoty medal. Obok niej wystartuje Klaudia Kardasz, która zakończyła mistrzostwa na 4 miejscu, pobijając tym samym swój rekord życiowy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Start zawodów o godz. 16.00.

(źródło um.warszawa.pl)

Dodaj komentarz