JKM chce rządzić Warszawą. Mówił też o pozwie przeciw Jakiemu i Trzaskowskiemu

Lista kandydatów na prezydenta Warszawy rośnie… Dzisiaj start w wyborach ogłosił także Janusz Korwin-Mikke – podczas konferencji zapowiedział likwidację straży miejskiej, a także pozew… przeciwko Patrykowi Jakiemu i Rafałowi Trzaskowskiemu.

fot. freeimages.com

Korwin-Mikke z dziennikarzami spotkał się na rondzie de Gaulle’a.

„Stołecznym ratuszem rządzą ludzie, którzy utrudniają ruch samochodowy w Warszawie. To rondo za nami jakiś idiota albo sabotażysta zaprojektował” – stwierdził (cytat za warszawa.wyborcza.pl)

Nie pierwszy raz JKM próbuje zostać prezydentem Warszawy. Już dwa razy startował w wyborach, dotychczas z mizernym skutkiem – nie udało mu się przekroczyć bariery 4 procent.

„Niedawno zrezygnował z mandatu europosła i podpisał porozumienie programowe z raperem Piotrem Liroyem-Marcem – pod szyldem Wolność i Skuteczni mają wystawić listy do Rady Warszawy i rad dzielnic” – przypomina „Gazeta Wyborcza”.

Korwin-Mikke zdradził też hasło kampanii: „Warszawa przyjazna kierowcom”. A jeden ze współpracowników zapowiedział likwidację straży miejskiej.

Co ciekawe, JKM zapowiedział pozew przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu i Patrykowi Jakiemu, jeśli wobec obu konsekwencji nie wyciągnie Państwowa Komisja Wyborcza. Mówił o kwocie „dwustu tysięcy, czy więcej”. Chodzi o zarzut rozpoczęcia przez obu polityków wcześniejszej kampanii.

„Będę musiał wydać kilkaset tysięcy złotych, żeby nadrobić straty spowodowane tym, że oni prowadzili kampanię, a ja nie mogłem” – stwierdził.

(źródło twitter, warszawa.wyborcza.pl)

Dodaj komentarz