Są remonty, będą utrudnienia. Gdzie uważać w ten weekend?

Dzisiaj (piątek, 17 sierpnia) zamknięta zostanie droga dla rowerów po północnej stronie Trasy Siekierkowskiej. Ma to związek z budową ulicy Czerniakowskiej bis. Na tym jednak nie koniec utrudnień, bo prace będą prowadzone również na ulicach Postępu, Opaczewskiej i al. Bohaterów Września.

um.warszawa.pl

„Budowa ul. Czerniakowskiej bis jest już na ostatniej prostej. Wszystkie prace mają zakończyć się w październiku, ale już teraz widać jezdnie z pierwszymi warstwami asfaltu i niemal gotowe chodniki. Wykonawca rozpoczął także przebudowę węzła z Trasą Siekierkowską” – tłumaczy serwis um.warszawa.pl

Dlatego od piątku, 17 sierpnia, ok. godz. 12.00 zwężona będzie dolna jezdnia al. J. Becka po północnej stronie węzła. Równocześnie zamknięta zostanie biegnąca równolegle droga dla rowerów na odcinku od ul. Wolickiej (budynku ZUS) do budowanej ul. Czerniakowskiej bis. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

Wykonawca przebudowy ul. Marynarskiej prowadzi prace przy połączeniu budowanego torowiska tramwajowego z istniejącym oraz przy budowie podpór wiaduktu i kładki. W weekend, od piątku, 17 sierpnia, od godz. 20.00 do niedzieli, 19 sierpnia, do godz. 24.00 rozpocznie montaż belek nowej estakady w ciągu ul. Postępu. W tym czasie zamknięty dla ruchu będzie odcinek pomiędzy Marynarską a skrzyżowaniem z wjazdami na teren okolicznych biurowców. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Domaniewską i Wołoską. Taka sama organizacja ruchu będzie obowiązywała również w kolejny weekend.

Dzielnica Ochota planuje wyremontować w weekend nawierzchnię kolejnych ulic. W sobotę i niedzielę,18 i 19 sierpnia, zamknięte dla ruchu będą dwie drogi na Szczęśliwicach: Opaczewska na odcinku od al. Bohaterów Września do skrzyżowania z ul. Nowoberestecką oraz al. Bohaterów Września na odcinku ul. J. Szujskiego do ul. Opaczewskiej. Zamknięty odcinek będzie można objechać ulicami: Śmigłowca – Drawska – Szczęśliwicka lub Al. Jerozolimskimi i ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Autobusy linii 159 dojadą Al. Jerozolimskimi do tymczasowego przystanku zlokalizowanego za skrzyżowaniem z ul. Śmigłowca w kierunku ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Natomiast trasa linii 172 zostanie skrócona do Dworca Zachodniego.

Dzielnica Białołęka przebudowuje skrzyżowanie ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie. U zbiegu tych ulic powstaje rondo. W poniedziałek, 20 sierpnia, rozpocznie się kolejny etap inwestycji. Zamknięta zostanie ul. Zdziarska pomiędzy ul. Ostródzką a przebudowywanym skrzyżowaniem. Objazd zostanie poprowadzony do ul. L. Berensona (w poniedziałek ulica, która również jest przebudowywana zostanie otwarta). Tędy pojadą także autobusy linii 120 i 134. Natomiast ruch w ciągu ul. Kąty Grodziskie będzie odbywał się po nowo wybudowanych fragmentach ulicy oraz jezdni tymczasowej. Tak będzie do 2 września.

Dodaj komentarz