Koszmar lokatorów domu przy Piaskowej 9. Muszą się wyprowadzić – i to pilnie!

Lokatorzy 147 mieszkań bloku przy ulicy Piaskowej 9 na warszawskiej Woli muszą pilnie opuścić swoje domy. W budynku, który został wybudowany zaledwie 10 lat temu już pękają ściany. Wady konstrukcyjne są tak poważne, że grozi katastrofą budowlaną.

google maps/ wawalove.wp.pl

Na klatce schodowej bloku pojawił się komunikat Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.

Pod koniec lipca Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku komunalnego przy ul. Piaskowej 9, który wymaga przeprowadzenia pilnego, kompleksowego remontu. Dla wykonania tych prac oraz zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa konieczne jest niezwłoczne wykwaterowanie lokali w klatce II, a następnie w klatce III i IV. Łącznie wykwaterować należy 147 lokali” – cytuje tvn.warszawa.pl Mariusza Gruzę, rzecznik urzędu na Woli.

Z kolei „Gazeta Wyborcza” pisze, że pilny remont budynku potrwa do 31 grudnia 2019 roku.

– W pierwszej połowie roku zleciliśmy ekspertyzę, która miała określić stan techniczny budynku na ul. Piaskowej. Wnioski były niepokojące. Ekspertyza mówiła o spękaniach ścian, ugięciach stropów i zawilgoceniu budynku. Dokument został natychmiast przekazany do nadzoru budowlanego – mówił portalowi warszawa.wyborcza.pl Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN na Woli.

Niektórzy lokatorzy muszą opuścić swoje mieszkania już na początku września. Później przyjdzie czas na kolejne klatki. Na pięć – tylko dwie nie wymagają pilnego remontu.

Mieszkańcy z domu przy Piaskowej 9 otrzymają lokale zamienne.

– Zapewniamy, że wszystkie mieszkania będą świeżo po remoncie. Część z nich może znajdować się w innych dzielnicach. Przenosiny do lokali zamiennych oraz powrót będą odbywać się na koszt miasta. Będzie również możliwość pozostania na stałe w przydzielonych lokalach zamiennych – zapewnia na łamach „Gazety Wyborczej” burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Jak podaje tvn.warszawa.pl, zorganizowane zostaną spotkania dla lokatorów bloku przy ul. Piaskowej 9, w których trakcie otrzymają kompleksową informację:

– klatka II – 10.08, godz. 18:00 – Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. „Solidarności” 90,
– klatka III,IV – 13.08, godz. 18:00 – Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. „Solidarności” 90,
– klatka I,V – 21.08, godz. 18:00 – Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. „Solidarności” 90.

Dodaj komentarz