Nielegalna szwalnia w Zielonce. Pokrzywdzeni mogli stracić nawet 600 tysięcy złotych

Zakład produkcyjny, w którym szyta była odzież będąca podróbka znanych marek, mieścił się w Zielonce pod Warszawą. Straty właściciel jednej z pokrzywdzonych na działalności nielegalnej szwalni firm wycenił na nawet 600 tysięcy złotych. Zatrzymane zostały trzy osoby. 

fot. policja

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej ustalili, że na terenie Zielonki może znajdować się firma zajmująca się produkcją podrobionych towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Podczas obserwacji jednej z posesji zauważyli wyjeżdżającego z niej mężczyznę, którego zatrzymali do kontroli.

Jak podaje policja,  63-letni Marek F. w bagażniku samochodu przewoził pudełka z butami opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, skąd pochodzi obuwie i dokąd z nim jedzie. Policjanci podjęli decyzję o powrocie na posesję. Tam dokładnie przeszukali samochód, w którym znaleźli 21 pudełek z obuwiem.

Po wejściu do zajmowanego przez mężczyznę lokalu na podłodze w przedpokoju policjanci  znaleźli odzież i obuwie z naniesionymi podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Po sprawdzeniu poszczególnych pomieszczeń policjanci natrafili na stoły z maszynami do szycia, przy których pracowały dwie kobiety. Pochodzące z Ukrainy 41i 48-latka zostały zatrzymane, podobnie jak 63-letni Marek F.

Jak podaje policja, w trakcie przeszukania całego domu kryminalni zabezpieczyli 20 maszyn szwalniczych o wartości około 35 tysięcy złotych, ponad 270 sztuk odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi, 12 tysięcy sztuk podrobionych metek, etykiet i wszywek oraz katalogi znanych producentów odzieży oraz pojedyncze sztuki oryginalnych wyrobów, które najprawdopodobniej były wykorzystywane do kopiowania ubrań z konkretnych kolekcji.

Wezwany na miejsce przedstawiciel pokrzywdzonych firm oszacował sumę strat, jakie mogłyby ponieść na kwotę około 600 tysięcy złotych.

Zatrzymanym grozi kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz