Prace na Marynarskiej. Ciężki czas dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Jeden pas ruchu w obie strony. Zmiany kursowania tramwajów i lokalizacji przystanków. Prace na Marynarskiej w kolejny etap weszły w weekend. Ale poniedziałek, więc dzień roboczy, był pierwszym naprawdę ciężkim dniem. 

fot. ztm

W poniedziałek niemal cały Służewiec utknął w korku. Stały ulice: Cybernetyki, Gontrowskiego, rondo Unii Europejskiej i oczywiście Marynarska. Wszystko przez to, że od soboty ulica ta została zwężona – w obie strony kierowcy mają do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu. Sytuacja w porannym szczycie była bardzo trudna. Warto nadmienić, że dzieje się to w wakacje, gdy miasto jest w miarę puste i jeździ się po nim sprawnie. Wielu kierowców i pasażerów komunikacji z obawą myśli o tym, jak będzie wyglądać początek września.

W związku z kolejnym etapem modernizacji ul. Marynarskiej są spore zmiany w komunikacji. Jak podał Zarząd Transportu Miejkiego, zmieniła się lokalizacja przystanku zastępczego POSTĘPU 52. Przystanek zlokalizowany jest przy południowej jezdni ul. Marynarskiej na pasie dzielącym, bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Postępu w kierunku węzła z trasą S79. Wyłączony został ruch tramwajowy na ciągu ulic Wołoska – Marynarska od ul. Woronicza do ul. Marynarskiej. Jak podał ZTM, wprowadzone zostały następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

linia tramwajowa 31 (skrócenie do krańca WORONICZA) na trasie:
WYŚCIGI – Puławska – Woronicza – WORONICZA;

 

Linia 31 została skierowana na trasę:

W kierunku DOMANIEWSKA:
WYŚCIGI – Puławska – Woronicza – Wołoska – DOMANIEWSKA 03

W kierunku WYŚCIGI:
DOMANIEWSKA 04 – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI;

w wybranych kursach:
DOMANIEWSKA – Wołoska – Woronicza – METRO WIERZBNO – podał ZTM.

(źródło: ZTM)

Dodaj komentarz