Tragiczna sytuacja kotów. Schronisko apeluje o pomoc!

Sytuacja kotów w schronisku jest bardzo trudna. Kotów jest już ponad 150, a ciągle przyjeżdżają nowe. Adopcje w zasadzie stoją w miejscu” – alarmuje Schronisko na Paluchu.

fot. Rafał Brzychcy By Rafał Brzychcy (European cat – name`s Floss) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

„Wiemy, że są wakacje, okres urlopowy, ale bardzo prosimy – przemyślcie adopcję i przyjeżdżajcie na Paluch, nie zwlekajcie. Jeśli możesz i chcesz dać dom – to uratuj kota ze schroniska” – apeluje. Adopcje prowadzone są 7 dni w tygodniu w godz. 12–17. Całodobowy kontakt w sprawach zwierząt: tel. 22 846 02 36, 22 868 06 34, 22 868 15 79.

Niestety, w okresie wakacyjnym wciąż wiele osób decyduje się na porzucenie swoich zwierzaków. To skazanie pupila w najlepszym razie na bezbronność, stres, pobyt w schronisku. W najgorszym razie to skazanie zwierzaka na śmierć.

Dlatego warto kilkakrotnie przemyśleć decyzję o adopcji bądź zakupie zwierzęcia. A gdy już mamy w domu zwierzę, warto brać je na wakacje, a jak nie ma takiej możliwości – można pomyśleć o ofercie coraz popularniejszych hoteli dla zwierząt bądź o pomocy kogoś zaprzyjaźnionego.

(Warszawski Serwis Prasowy, Telegraf24)

Dodaj komentarz