Już w najbliższą środę Adam Nawałka zostanie trenerem Legii?!!!

Adam Nawałka, były selekcjoner reprezentacji Polski ma zostać trenerem Legii Warszawa – pisze „Super Express”. Według gazety Dean Klafurić ma zostać zwolniony po rewanżowym spotkaniu ze Spartakiem Trnava. Niezależnie od jego wyniku. 

Adam Nawałka for. By Roger Gor (IMG_0457.JPG) [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Ostatnie wyniki Legii nastrajają pesymizmem. Delikatnie mówiąc – porażka w meczu o Superpuchar, lanie od Zagłębia Lubin, a przede wszystkim przegrana mogąca mieć fatalne skutki ze Spartakiem Trnawa. Co gorsze, katastrofalna gra zawodników, którzy mieli zawojować Europę. Nic dziwnego, że podopieczni Deana Klafuricia są krytykowani. Doszło do tego, że z podopiecznych Klafuricia zadrwił klub z… B Klasy, Naprzód Świbie. Hej @LegiaWarszawa mamy dla Was propozycję – zamiana boisk. My z chęcią zagramy na równej murawie, a Wasze „gwiazdy” grając na naszym „Kęp Noł” będą miały przynajmniej wytłumaczenie, czemu im piłka od nogi odskakuje… – napisali na Twitterze.

Jak napisał „Super Express”, cierpliwość stracił też właściciel klubu, Dariusz Mioduski. I zdecydował, że od środy nowym szkoleniowcem Legii ma zostać Adam NAwalka. Przypomnijmy, że w lipcowym wydaniu naszej gazety tak pisaliśmy o możliwym przejściu Nawałki do warszawskiego klubu:

 

 Adam Nawałka po 30 lipca, czyli po zaprzestaniu pracy z kadrą Polski może objąć warszawską Legię. Nominacja byłego selekcjonera byłaby prawdziwą sensacją, bowiem trenerem Legii jest Dean Klafurić, który jako szkoleniowiec wygrał dla Legionistów mistrzostwo Polski. Jeśli jednak pogłoski by się spełniło, w klubie Nawałka może spotkać kilku swoich podopiecznych z reprezentacji Polski. Są to – oczywiście jeśli nie zostaną sprzedani – Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Krzysztof Mączyński. Adam Nawałka był pod koniec lat 70. jednym z najlepszych defensywnych pomocników świata. Grał w Wiśle Kraków, reprezentacji Polski, był zapraszany na okazjonalne mecze z udziałem drużyny reszty Świata. Karierę utalentowanego gracza przerwały kontuzje. Jako trener Adam Nawałka prowadził Wisłę Kraków, był asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski, prowadził Górnika Zabrze, wreszcie pierwszą reprezentację Polski, z którą grał na Euro i Mistrzostwach świata.

tak pisaliśmy w numerze z początku lipca. Teraz, po kolejnych klęskach Legii, sprawa angażu Nawałki na Łazienkowskiej nie wygląda już tak sensacyjnie.

(źródło: Telegraf24, Twitter.com, „Super Express”)

 

 

Dodaj komentarz