Weekend pełen zmian i utrudnień w ruchu ulicznym i komunikacji miejskiej

W weekend planowanych jest sporo zmian w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. 

fot. freeimages.com

Zmiany są wprowadzone między innymi na Woli, w Ursusie i na Mokotowie.

WOLA

Od piątku, od godz. 22 do 23 lipca (poniedziałek) do godz. 5 zamknięta dla ruchu jest ul. Czorsztyńska na odcinku od ul. Magistrackiej do ul. ks. Sitnika. Na zamkniętym odcinku zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni. W tym czasie zamknięta dla samochodów jest jezdnia od ul. Magistrackiej do ul. Sitnika wraz ze skrzyżowaniami. Objechać ten odcinek można, jadąc do ul. Deotymy i dalej ul. Obozową lub al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Górczewskiej. Remont ul. Czorsztyńskiej został podzielony na trzy etapy. W ramach pierwszej fazy prac wyremontowany został odcinek od ul. Deotymy do ul. Sitnika. Drugi etap to przebudowa ul. Czorsztyńskiej od ul. Magistrackiej do al. Prymasa Tysiąclecia. Obecnie trwa ostatni etap remontu ul. Czorsztyńskiej. Prace obejmują wymianę nawierzchni jezdni i chodnika po północnej stronie ulicy oraz wybudowanie czterech prostopadłych zatok postojowych.

URSUS

Również od piątku od godz. 22 do 23 lipca (poniedziałek) do godz. 4 remontowany jest ciąg ulic Kompanii AK „Kordian” – Pużaka, na odcinku od ul. Spisaka do ul. Sławka. Ulice na remontowanym odcinku są zamknięte dla ruchu. Na czas prac połączenie z ulicami Kompanii AK „Kordian” i Pużaka straciły ulice: al. Bzów, Chmiela, Drzymały, gen. Sosnkowskiego, Komunardów i Wapowskiego. Wyjazd z tych ulic jest możliwy do ul. Spisaka (przez ul. Żurawicką), gen. Sosnkowskiego lub Sławka (przez pl. Tysiąclecia). Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony jest ulicami: Spisaka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy lub Kolorowa – Sosnkowskiego – Bodycha – Spisaka. Autobusy linii 177 pojadą ul. Kościuszki i skręcą w ul. Spisaka. Linie 191, 517 oraz nocne N35 i N85 kursują ulicami Bohaterów Warszawy i Kościuszki.

MOKOTÓW

Z kolei od północy zamknięty dla samochodów jest przejazd przez tory tramwajowe na wysokości ulic Olkuskiej i Dolnej. Z ul. Olkuskiej można skręcić tylko w prawo, w kierunku Ursynowa. Objazd poprowadzono ulicami Odyńca i Okolską. Poza godzinami szczytu możliwe będzie także zwężenie po jednym pasie obydwu jezdni ul. Puławskiej w rejonie przejazdu. Utrzymana jest możliwość przejścia przez pasy, ale zamknięty jest przejazd rowerowy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca sierpnia. Natomiast od nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 lipca) zwężone po jednym pasie (wzdłuż torowiska tramwajowego) będą obydwie jezdnie ul. Puławskiej na odcinku od ul. Malczewskiego do ul. Olszewskiej.

(Warszawski Serwis Prasowy)

 

 

Dodaj komentarz