Będzie extra basen w Parku Kultury w Powsinie. Ale dopiero za rok

Plac gier, tor do mini golfa, korty tenisowe – z tego mieszkańcy Powsina już korzystają lub wkrótce atrakcje będą gotowe w miejscowym Parku Kultury. Brakuje jeszcze basenu z prawdziwego zdarzenia. Jest jednak szansa, że w przyszłym sezonie będzie już można się w nim kąpać. Poszukiwany jest bowiem wykonawca prac modernizacyjnych.

um.warszawa.pl

– Szukamy wykonawcy basenu i zespołu brodzików w Parku Kultury w Powsinie. To jeden z elementów kompleksowej modernizacji tego lubianego przez warszawiaków miejsca rekreacji – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy cytowana przez serwis um.warszawa.pl

Tłumaczy również, iż prace zostaną wykonane pomiędzy wrześniem 2018 roku a czerwcem 2019 roku: „aby nie zabierać mieszkańcom możliwości korzystania z plenerowego basenu w sezonie letnim”.

Dzisiaj już wiadomo, że teren wokół basenu zostanie powiększony o około 600 m2 trawiastej przestrzeni, przeznaczonej do wypoczynku na świeżym powietrzu.

„W ramach remontu przebudowane zostaną niecki basenu i brodzika, pojawi się również zjeżdżalnia i wodny plac zabaw. Gruntowna modernizacja czeka też budynek szatni, w którym pojawią się nowe przebieralnie, szafki i prysznice. Teren rekreacyjny zostanie wzbogacony o małą architekturę i miejsca wypoczynku, m.in. kosze plażowe, stałe leżanki, stoły piknikowe, miejsca do przewijania dzieci, małą piaszczystą plażę, pergole z zacienionymi przestrzeniami do siedzenia, a także parking rowerowy i suchy plac zabaw” – wylicza um.warszawa.pl.

Dodaj komentarz