Narko-szajka rozbita. Policja zatrzymała bandytów, sąd wysłał za kratki

Amfetamina, marihuana, mefedron – łącznie 2300 porcji narkotyków o czarnorynkowej wartości 115 tysięcy złotych zabezpieczyli stróże prawa. W trakcie przeszukań znaleziono także broń – pistolet P-83, ponad 100 sztuk amunicji 9mm, amunicję myśliwską i granat chemiczny UGŁ200/1.

policja.waw.pl

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, odkryto, że „na terenie powiatu piaseczyńskiego, głównie w Górze Kalwarii i jej okolicach, działa grupa przestępcza, której członkowie wprowadzają do obrotu znaczne ilości środków odurzających. W oparciu o uzyskany materiał dowodowy Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w tej sprawie”.

Udało się namierzyć nie tylko jej członków, ale również miejsca w jakich przebywają i kryjówki służących do magazynowania narkotyków.

„Grupa była ściśle zhierarchizowana i posiadała konkretną strukturę. W jej skład wchodziły osoby tworzące „kadrę zarządzającą”, która nie miała bezpośredniego kontaktu z dilerami detalicznymi, rozprowadzającymi narkotyki wśród indywidualnych klientów. W grupie działali także ludzie bezpośrednio kierujący handlem narkotykami poprzez regularne dostawy i „ochronę” rynku na terenie gminy. Do grupy należeli także młodzi ludzie, pełniący rolę tzw. „żołnierzy”. Ich zadaniem było wpływanie siłą i groźbami na odbiorców narkotyków, ściąganie długów i zastraszanie opornych” – podaje KSP.

Bandyci byli brutalni, bywało, że atakowali „potencjalnych klientów, dochodziło do pobić i uszkodzeń ciała, zastraszeń i gróźb karalnych. Takie działania wywoływały poczucie lęku także u osób nie powiązanych z półświatkiem przestępczych, a tworzących lokalną społeczność”.

Dzisiaj szajka została rozbita – w porannej akcji brali udział policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Terrorem i Zabójstw Komendy Stołecznej, wspierani przez policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Biuro Operacji Antyterrorystycznej Komendy Głównej Policji dokonali zatrzymania 8 osób.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu wprowadzanie do obrotu narkotyków, wymuszenia rozbójnicze i inne przestępstwa tj. o czyn z art. 258 par 2 kk oraz wprowadzania do obrotu i posiadania znacznych ilości środków odurzających ( czyn z art. 56 ust. 3 i 59 ust 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii).

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych.

Dodaj komentarz