Weekend imprez, przemarszów, utrudnień. Gdzie lepiej nie jechać autem?

fot. policja

Kilka pikiet i demonstracje, przejazd rolkarzy ulicami miasta, uroczystości związane z obchodami Święta Dziękczynienia, Bieg Ursynowa. Sobota i niedziela to oprócz atrakcji dużo zmian i utrudnień w ruchu ulicznym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Stołeczna policja przypomina listę zgromadzeń publicznych, które w najbliższych dniach będą miały miejsce w Warszawie. I tak:

w sobotę, 3 czerwca w godz. 12.00 – 15.00 odbędzie się zgromadzenie przed gmachem Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej, a następnie przemarsz ulicami: Miodowa, Kapucyńska, al. Solidarności, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście.
    w sobotę, 3 czerwca w godz. 16.00 – 19.00 odbędzie się zgromadzenie w Al. Jerozolimskich (na wysokości dworca PKP Warszawa Śródmieście), a następnie przemarsz ulicami: Al. Jerozolimskie (do ul. Emilii Plater jezdnia w kierunku Ochoty, a dalej jezdnia w kierunku centrum), pl. A. Zawiszy, Raszyńska (jezdnia w kierunku centrum), Koszykowa, pl. Konstytucji, Marszałkowska (jezdnia w kierunku Mokotowa) do pl. Defilad.
w sobotę, 3 czerwca w godz. 19.00 – 21.00 odbędzie się impreza NightSkating Warszawa i przejazd na rolkach. Uczestnicy NightSkating Warszawa wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na ul. Krakowskie Przedmieście i będą przemieszczali się ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Emilii Plater, Świętokrzyska, rondo ONZ, al. Jana Pawła II, Stawki, Okopowa, al. „Solidarności”, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście. Na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów. Informacje o imprezie NightSkating Warszawa znajdują się na stronie nightskating.waw.pl.
w niedzielę, 4 czerwca w godz. 16.00 – 19.00 odbędzie się zgromadzenie przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego przy al. J.Ch. Szucha, a następnie przemarsz ulicami: al. J.Ch. Szucha, pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, pl. Zbawiciela, Marszałkowska do pl. Konstytucji.
    w niedzielę, 4 czerwca w godz. 20.00 – 24.00 odbędzie się zgromadzenie i przemarsz ulicami: Łazienkowska, Rozbrat, Książęca, rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do pl. Zamkowego.

Uroczystości Święta Dziękczynienia w dniach 3 – 5 czerwca (sobota – poniedziałek)
W dniach 3-5 czerwca wyłączona z ruchu będzie al. Rzeczypospolitej. Od soboty, 3 czerwca od godz. 9.00 po poniedziałku, 5 czerwca do godz. 6.00 wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia (w kierunku Świątyni Opatrzności Bożej) pomiędzy ul. Prymasa A. Hlonda a Sejmu Czteroletniego.
Ponadto, w związku z organizacją uroczystości przy Świątyni Opatrzności Bożej w niedzielę, 4 czerwca od godz. 6.00 do 22.00 zamknięte dla ruchu będą:

wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) al. Rzeczypospolitej od ul. Sejmu Czteroletniego do F. Klimczaka,
ul. Prymasa A. Hlonda od al. Rzeczypospolitej do ul. św. U. Ledóchowskiej.

Wyznaczone zostaną miejsca postojowe na ulicach: wschodnia jezdnia al. Rzeczypospolitej od ul. F. Klimczaka do al. Wilanowskiej (w godz. 6.00 – 22.00), zachodnia jezdnia al. Rzeczypospolitej od al. Wilanowskiej do ul. Prymasa A. Hlonda (w godz. 11.45 – 22.00), ul. Przyczółkowa od F. Klimczaka do A. Branickiego.

W niedzielę, 4 czerwca w godz. 8.00 – 12.00 z pl. marsz. J. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej przejdzie pielgrzymka Święta Dziękczynienia. Trasa pielgrzymki prowadzi z pl. marsz. J. Piłsudskiego ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego, al. Wilanowska, al. Rzeczypospolitej, Prymasa A. Hlonda.

Jak przypomina policja, w weekend odbędzie się też 11. Bieg Ursynowa:
W sobotę, 3 czerwca odbędzie się impreza 11. Bieg Ursynowa i parada z okazji 40-lecia Ursynowa. W godz. 7.35 – 13.15 wyłączona z ruchu będzie al. Komisji Edukacji Narodowej. Uczestnicy 11. Biegu Ursynowa wystartują ze skrzyżowania al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. I. Gandhi o godz. 10.00. Trasa biegu prowadzi ulicami: al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia zachodnia, czyli w kierunku Lasu Kabackiego) – zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu z ul. F. Płaskowickiej – al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia wschodnia, czyli w kierunku Mokotowa) – zawrotka na skrzyżowaniu z ulicami B. Bartoka i W. Surowieckiego – al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia zachodnia, czyli w kierunku Lasu Kabackiego) – meta pod Urzędem Dzielnicy Ursynów.

Jezdnia al. Komisji Edukacji Narodowej w kierunku Lasu Kabackiego na odcinku od ul. I. Gandhi do ul. F. Płaskowickiej będzie zamknięta dla ruchu w godz. 7.45 – 13.15. Na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. F. Płaskowickiej a skrzyżowaniem z ulicami W. Surowieckiego i B. Bartoka ruch na obydwu jezdniach zostanie wstrzymany o godz. 8.45. Ponowne przywrócenie ruchu na jezdni w kierunku Mokotowa nastąpi ok. godz. 11.00. Natomiast na jezdni w kierunku Lasu Kabackiego ok. 13.15 (po zakończeniu parady z okazji 40-lecia Ursynowa). W godz. 11.00 – 11.50 zostanie przywrócony ruch na skrzyżowaniach poprzecznych na odcinku od ul. F. Płaskowickiej do ul. B. Bartoka (z wyłączeniem ul. I. Gandhi). Od godz. 11.00 zamknięta będzie ul. W. Surowieckiego na odcinku od ronda J. Zaorskiego do al. Komisji Edukacji Narodowej (miejsce zbiórki osób biorących udział w paradzie). W dniu biegu parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów nie będzie dostępny – w tym miejscu zorganizowane zostanie miasteczko biegowe. Więcej informacji nt. imprezy: biegursynowa.com.

Policja przypomina, że szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych imprezami masowymi i zgromadzeniami publicznymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz