Gronkiewicz-Waltz list napisała do mieszkańców Warszawy. O wodzie

W skrzynkach pocztowych mieszkańcy Warszawy mogą znaleźć niespodziankę. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz napisała bowiem do nich list – o cenach i jakości wody.

2 grudnia 2006 roku, zaprzysiężenie Hanny Gronkiewicz-Waltz na prezydenta stolicy. fot. Facebook.com

O korespondencji od prezydent Warszawy poinformował portal niezalezna.pl Chodzi o kopertę z hasłem „Warszawska kranówka – Naturalnie TAK”, którą zapewne niektórzy mieszkańcy już znaleźli w swoich skrzynkach.

„Od lat dbamy o poprawę jakości wody w naszym mieście. Wreszcie po 12 latach starań mogę powiedzieć, że do naszych domów płynie smaczna, bezpieczna i tania warszawska kranówka” – czytamy w liście.

niezalezna.pl

Według jego autorki, warszawiacy mogą liczyć na oszczędności rzędu 233-544 zł w skali roku dla rodzin odpowiednio 3-osobowych i 7-osobowych. Przy rozrachunku miesięcznym sumy te kształtują się na poziomie 19,41-45,33 zł w zależności od liczby domowników i zużycia wody. Klienci MPWiK zapłacą za 1 m3 wody 3,89 zł i ścieków 5,96 zł.

Jest też zachwalanie jakości „kranówki”.

„Po okresie niezbędnych inwestycji, dzięki którym warszawiacy nie muszą już kupować wody w plastikach, a mogą ją pić bezpośrednio z kranu, możemy śmiało powiedzieć, że dołączyliśmy do grona europejskich stolic szczycących się jakością wody. Znając nasze atuty podjęliśmy decyzję o obniżce cen wody i ścieków o ponad 14%”.

niezalezna.pl

Ile kosztowała akcja promocyjna Gronkiewicz-Waltz? Na razie nie wiadomo. Ale przy poprzedniej, bardzo podobnej –  przed referendum o jej odwołanie z funkcji prezydenta – Stowarzyszenie Interesu Społecznego „Wieczyste” zrobiło podsumowanie.

– Koszt przesłania druku bezadresowego przez Pocztę Polską to 10 gr, a drugie tyle to koszt druku. Przy liczbie 850 tys. skrzynek pocztowych, oznacza to wydatek ok. 150-170 tys. złotych – informowało wówczas stowarzyszenie.

Dodaj komentarz