ZDM opublikował Raport Bezpieczeństwa Drogowego

Zarząd Dróg Miejskich opublikował najnowszy raport bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podsumowuje w nim, jakie projekty mające poprawić bezpieczeństwo udało mu się zrealizować.

„Na prace związane z poprawą bezpieczeństwa wydaliśmy ok. 100 mln zł. Za te pieniądze uspokoiliśmy ruch na kilkunastu ulicach, budując progi zwalniające, wyniesienia, wyspy i azyle, zainstalowaliśmy dodatkowe oświetlenie na blisko 350 przejść, poprawiliśmy widoczność, porządkując parkowanie w rejonie przejść i skrzyżowań. Powstało również 20 aktywnych przejść, ostrzegających kierowców o zbliżającym się pieszym, zaś na najbardziej niebezpiecznych i ruchliwych wybudowana została sygnalizacja świetlna” – informuje.

„Stale remontujemy chodniki i jezdnie. Kontynuujemy kompleksowy audyt bezpieczeństwa przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. W 2017 r. audytorzy skupili się na 1069 przejściach, m.in. w dzielnicach Targówek, Mokotów, Ursynów i Bielany. W ciągu dwóch lat udało nam się zbadać 1999 przejść w siedmiu dzielnicach. Sukcesywnie poprawiamy bezpieczeństwo zgodnie z rekomendacjami audytorów. W 2018 r. audyt obejmie kolejnych pięć dzielnic i 1126 przejść. Po zakończeniu analizy blisko 2 tys. miejsc nasuwa się wniosek, że głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu jest ograniczona widoczność. Przyczyną jest nagminne parkowanie samochodów w rejonie przejść dla pieszych” – dodaje.

(źródło:ZDM)

Dodaj komentarz