Niezłe jaja na lewicy. Nowacka jednak nie poprze Śpiewaka?

W poniedziałek w mediach gruchnęła wieść o tym, jakoby w wyborach samorządowych w stolicy miały startować wspólnie ruchy miejskie skupione wokół Jana Śpiewaka, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej o partia Razem.  Okazuje się jednak, że porozumienie ma jedynie charakter programowy. A Barbara Nowacka zaprzecza, by miała poprzeć Śpiewaka. 

fot. Adrian Grycuk/ By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

Jak podaje WPolityce.pl, sceptycyzm Nowackiej do Śpiewaka wynika z faktu braku pewności co do tego, co Śpiewak zrobi przed drugą turą. Zdaniem Nowackiej zmierzą się w niej Rafał Trzaskowski z Patrykiem Jakim. A Nowacka uważa, że w żadnym wypadku Warszawą nie powinien rządzić „ktoś taki, jak Patryk Jaki”.

Po miesiącach rozważań uważam, że wybory jeszcze się nie rozpoczęły i nie ma zgłoszonych kandydata. (…) Niestety, z tej lewej strony, która nie się zebrać, jeszcze wyłoni się kilku kandydatów. To, co się wydarzyło, to fakt, że doszło do pewnego porozumienia programowego

cytuje wypowiedź Nowackiej portal WPolityce.pl.

Barbara Nowacka podkreśliła, że jej zdaniem najlepszym kandydatem na prezydenta stolicy jest lewicowa radna (wybrana z listy SLD) Paulina Piechna-Więckiewicz.

(źródło: WPolityce.pl)

Dodaj komentarz