700 tysięcy złotych wyłudzone metodą „na policjanta”. Specjalna linia policji

Bezczelność i bezduszność oszustów wykorzystujących ludzkie dobro i naiwność po to, by się wzbogacić nie zna granic. Na jednym z warszawskich osiedli zatrzymany został 28 latek, który metodą „na policjanta” wyłudził prawie 700 tysięcy złotych. 

fot. policja

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna od początku tego roku prowadzą zintensyfikowane działania wymierzone w oszustów działających metodą na tzw. „wnuczka”, a dziś częściej na tzw. „policjanta” lub funkcjonariusza „CBŚ”. Mimo szerokiej kampanii społecznej informującej o tego typu przestępstwach niestety nadal są osoby, które ulegają manipulacji oszustów i przekazują przestępcom często dorobek całego życia – informuje stołeczna policja. Na jednym z warszawskich osiedli mieszkaniowych został zatrzymany 28-latek, który jak już ustalono mógł mieć związek z co najmniej sześcioma oszustwami w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie i w Konstancinie- Jeziornie.

W tych zdarzeniach ofiarami były starsze osoby, którym polecono w wyznaczonych miejscach pozostawić wszystkie oszczędności. Jak podaje policja pokrzywdzeni zostawiali pieniądze w kołach  wskazanych im telefonicznie samochodów lub na ławkach w parkach i na przystankach komunikacji miejskiej. Łącznie tylko w tych sześciu zdarzeniach poszkodowani stracili niemal 700 tysięcy złotych.

Sąd aresztował 28 latka na trzy miesiące.

Komenda Stołeczna Policji przypomina, że prawdziwy policjant nigdy nie zażąda wypłacenia lub przekazania pieniędzy czy kosztowności i nigdy nie informuje o prowadzonej akcji!

 

UWAGA!

Policja  uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Na sygnały policjanci czekają przez całą dobę.

Telefonować można pod nr 22 60-33-22

(źródło: policja)

Dodaj komentarz