Jaki: 50. nowych żłobków i przedszkoli. Trzaskowski: Już to obiecałem

Patryk Jaki, kandydat PiS i Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, na zwołanej w poniedziałek rano konferencji prasowej przedstawił pierwszą zapowiedź programową. To budowa 50. żłobków i przedszkoli. 

fot. ODH

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek rano.

Mam pierwsze twarde zobowiązanie: jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, w pierwszym tygodniu podpiszę program, który zagwarantuje powstanie pięćdziesięciu nowych żłobków i przedszkoli

– zapowiedział dziennikarzom Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości stwierdził też,  że niezrozumiałym jest, że Warszawa nie może poradzić sobie z brakiem żłobków i przedszkoli, a rodzice co rok muszą walczyć o umieszczenie swoich dzieci w tych placówkach. Jak podkreślił, najwięcej ma powstać żłobków.

To jest twardy konkret. Chciałbym, żebyśmy o Warszawie zaczęli rozmawiać właśnie językiem konkretów. Dość już tych wszystkich przepychanek

– podsumował.

Do propozycji Patryka Jakiego odniósł się Rafał Trzaskowski, kandydat PO i Nowoczesnej. Stwierdził, że też złożył podobną obietnicę:

Mogę tylko przypomnieć, że program bezpłatnych żłobków dla wszystkich dzieci, których rodzice płacą podatki w Warszawie, ogłosiłem już 12 lutego. Czyli ponad 2 miesiące temu. Podobnie jak budowę 2. nowych żłobków publicznych na każdą dzielnicę. Konkrety

– napisał Trzaskowski. Propozycja Trzaskowskiego różni się nieco od propozycji kandydata PiS – Jaki obiecuje 50. żłobków i przedszkoli, Trzaskowski 36 żłobków, po 2 na jedną dzielnicę.

Patryk Jaki został w miniony czwartek ogłoszony jako kandydat PiS i Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Choć kampania formalnie się jeszcze nie rozpoczęła, już doszło do ostrych starć pomiędzy Jakim a kandydatem PO i Nowoczesnej Rafałem Trzaskowskim.

Wg sondaży właśnie ci kandydaci najprawdopodobniej spotkają się w drugiej turze wyborów. Patryk Jaki (33 l.) to polityk Solidarnej Polski, były samorządowiec w Opolu, od kilku lat mieszka w Warszawie. Jest wiceministrem sprawiedliwości i szefem komisji weryfikacyjnej w sprawie dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

Rafał Trzaskowski (46 l.) to były szef kampanii Hanny Gronkiewicz-Waltz w wyborach prezydenta stolicy, minister cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska oraz wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz. Od 2015 roku jest posłem PO z Krakowa.

Udział w wyborach zapowiedzieli też m. in. : Jan Śpiewak (31 l.), twórca stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa; Andrzej Celiński (68 l.) kandydat  Sojuszu Lewicy Demokratycznej, minister kultury w rządzie Leszka Millera; Jacek Wojciechowicz (58 l.), były wiceprezydent Warszawy – zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz. (az).

 

Dodaj komentarz