Papużka nierozłączka uciekła z domu. Odnaleziona na torach tramwajowych

Chwile strachu musiała przeżyć papużka nierozłączka, która uciekła komuś z domu. Znalazła ją kobieta idąca ulicą Grójecką. Ptak siedział na… torowisku. Trafił już do ptasiego azylu. 

fot. stramiejska.waw.pl

Wszystko działo się kilka dni temu. Kobieta idaca  ul. Grójecką zauważyła na torowisku… papugę. Ptak najpierw kręcił się w pobliżu rosnącego obok krzewu, a potem usiadł na jednym z torów. O skrzydlatym desperacie powiadomiony został Ekopatrol – informuje Straż Miejska.
Jak informują strażnicy, papużka była bardzo wystraszona. Łatwo dała się odłowić. Nie otwierała jednego oczka, niewykluczone, że zdążyły ją zaatakować inne ptaki. Ptak został przewieziony do siedziby Ekopatrolu, gdzie został przez strażników miejskich nakarmiony. Rano papugę przewieziono do Ptasiego Azylu w stołecznym ogrodzie zoologicznym – informują strażacy.

Nie jest to jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Tydzień temu do siedziby straży miejskiej zgłosił się mężczyzna, który znalazł egzotycznego ptaka, prawdopodobnie papugę amazonkę. Ptak był oswojony, miał obrączkę. Został przekazany do ptasiego azylu.

papuga amazonka fot. Straż Miejska

(źródło: Straż Miejska)

Dodaj komentarz