Złotym lexusem, po narkotykach, po chodniku. Pirat – potencjalny zabójca, zatrzymany!

Takich ludzi należy izolować, dla bezpieczeństwa naszego i naszych dzieci! Kierowca złotego lexusa po ulicach Warszawy jeździł z zawrotną prędkością. Pod prąd, po torowisku tramwajowym, po chodniku. Film z „popisami” mężczyzny ujawnili internauci. 42 latek jest już w rękach policji. W chwili zatrzymania był pod wpływem narkotyków.

fot. freeimages.com

Jak podaje policja, mokotowscy policjanci w ciągu niespełna kilkunastu godzin ustalili kim jest drogowy pirat. Około godziny 13:30 jeden z patroli, w okolicy basenu przy ulicy Puławskiej, zauważył samochód, którym wcześniej jechał podejrzany. Funkcjonariusze dali mu sygnały do zatrzymania i po kilkuset metrach kierujący lexusem zatrzymał się sam. Podczas kontroli drogowej zachowywał się bardzo nerwowo. Chwalił się, że gdyby chciał uciec, to by to zrobił. Był pobudzony, co mogło wskazywać, że jest pod działaniem środków odurzających.

Został zatrzymany. Wywiadowcy przekazali zabezpieczone auto wskazanej przez niego osobie, a jego samego zawieźli na badania mające określić obecność substancji psychoaktywnej w jego organizmie. Badanie potwierdziło, że był on pod działaniem narkotyków. Okazało się ponadto, że mężczyzna w przeszłości był już karany za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym i kilka razy miał cofnięte uprawnienia – informuje policja.

Po badaniach mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem pod działaniem środka psychoaktywnego oraz szereg wykroczeń. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz dożywotnia utrata prawa jazdy.

Mokotowscy policjanci, prowadzący dochodzenie w tej sprawie, poszukują osób, które były świadkami zachowania się na drodze Macieja P. Wszystkie osoby, które widziały poczynania mężczyzny kierującego lexusem, dysponują filmami, zdjęciami oraz wiedzą na ten temat proszone są o pilny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 osobiście lub telefonicznie pod numerami 22 60 312 57, 22 60 392 31, ewentualnie pisząc na adres e-mail: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl

Dodaj komentarz