URSYNÓW: Odwiedzili go policjanci. Przynieśli akordeon

Mieszkaniec Ursynowa usłyszał pukanie do drzwi. Mocno się zdziwił, gdy okazało się, że odwiedziła go policja. Zdziwienie było jeszcze większe, gdy stróże prawa wręczyli mu… jego własny akordeon. Mężczyzna nie wiedział, że przestępcy ukradli mu z piwnicy instrument i sprzedali do lombardu. Szczęśliwie akordeon został odzyskany, a włamywacze odpowiedzą za swój niecny czyn.

fot. freeimages.com

Ursynowscy policjanci zajmujący się sprawą włamań, kilka minut przed godziną 7:00 udali się pod adres, gdzie mogła przebywać para podejrzana o włamanie do garaży. Zanim kryminalni zdążyli wejść do mieszkania okazało się, że została tam skierowana załoga patrolowa w związku z pobiciem mężczyzny. Pokrzywdzony został zabrany do szpitala przez ratowników medycznych – relacjonuje policja.

Policjanci ustalili, że Monika W. i Adam P. wczesnym rankiem spotkali się z pokrzywdzonym na jednym z ursynowskich osiedli. Wspólnie napili się alkoholu, a następnie udali się do mieszkania, gdzie kontynuowali spotkanie, w trakcie którego z niewiadomych powodów pobili zaproszonego mężczyznę.

Jak podaje policja, 27-latka i 38-latek trafili po policyjnych cel. W czasie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli dokumentację, z której wynikało, że w jednym z lombardów sprzedali akordeon. Okazało się, że włamali się do piwnicy mieszkańca Ursynowa i zabrali mu instrument. Pokrzywdzony nie zauważył nawet kradzieży. Tym bardziej był zaskoczony kiedy funkcjonariusze zapukali do jego drzwi i zwrócili mu odzyskany akordeon – informuje policja.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty trzech kradzieży z włamaniem oraz pobicia. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz