Nieoficjalne doniesienia: Dworczyk rywalem Trzaskowskiego – podało radio RMF FM

Nie marszałek Stanisław Karczewski, nie była premier Beata Szydło, nie minister Patryk Jaki. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach prezydenta Warszawy będzie Michał Dworczyk. Oficjalnie kandydatura  ta ma zostać ogłoszona po 10. kwietnia. 

fot. fot. Public Domain Julo [Public domain], via Wikimedia Commons

Informację o tym, że to Michał Dworczyk, obecnie szef Kancelarii Premiera będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy podało RMF FM. W poniedziałek o starcie w stolicy Dworczyk miał rozmawiać z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim.

W środę rano wcześniej typowany na kandydata marszałek Senatu Stanisław Karczewski ogłosił, że nie będzie startować. A inny potencjalny kandydat, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oznajmił, że poprze kandydaturę Dworczyka, jeśli będzie ona oficjalnie ogłoszona.

W czwartek, już po informacjach RMF FM będący gościem radiowej Jedynki Michał Dworczyk oznajmił, że „na  ten moment” nie ma rozmów o jego kandydowaniu w Warszawie. Stwierdził też, że świetnym kandydatem byłby Patryk Jaki. Jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że najbliżej nominacji jest właśnie szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk.

Na razie wiadomo, że kandydatem PO i Nowoczesnej jest Rafał Trzaskowski, były wiceminister spraw zagranicznych. Z kolei Lewica szuka kandydatów, wiadomo, że w stolicy nie wystartuje wcześniej przymierzany do startu Robert Biedroń, który zamierza ubiegać się o reelekcję w Słupsku.

Swoich kandydatur wciąż nie ogłosiły ruchy miejskie. Jeśli chodzi o ruch Kukiz’15 media pisały o możliwym starcie wicemarszałka Sejmu, Stanisława Tyszki.

Wybory samorządowe odbędą się w październiku bądź listopadzie.

(źródło: Telegraf24, RMF FM)

Dodaj komentarz