Dworczyk najpoważniejszym kandydatem PiS, Jaruzelska startuje, ale nie na prezydenta

Przedwyborcza gorączka w partiach politycznych trwa w najlepsze. Na razie tylko Patforma wystawiła Rafała Trzaskowskiego. W pozostałych partiach wciąż nie ma decyzji. Wczoraj pojawiły się informacje o starcie w wyborach Moniki Jaruzelskiej z SLD w wyborach samorządowych (ale nie na prezydenta stolicy) oraz Michała Dworczyka, który ma mieć największe szanse na bycie konkurentem Rafała Trzaskowskiego. 

fot. ODH

Postawienie na Michała Dworczyka miałoby być pogodzeniem zwolenników startu marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i Patryka Jakiego. Dworczyk to polityk średniego pokolenia, obecnie szef Kancelarii Premiera. O tym, że jest najpoważniejszym możliwym kandydatem PiS informowała „Rzeczpospolita”. W poniedziałek odbyło się spotkanie liderów partii rządzącej przy Nowogrodzkiej. Oficjalnie decyzji personalnych nie podjęto. Wiadomo jedynie, że kampanię partia zacznie po 10 kwietnia, po zakończeniu obchodów 8. rocznicy tragedii smoleńskiej.

Ciekawie na lewicy. SLD zapowiada poparcie dla Roberta Biedronia, były polityk Ruchu Palikota ma nawet niezłe sondaże, jednak sam deklaruje, że zamierza startować  Słupsku, gdzie jest prezydentem. Krążą opinie o możliwym poparciu Sojuszu dla Rafała Trzaskowskiego i szerokiej współpracy opozycji. W poniedziałek swój start w wyborach samorządowych ogłosiła Monika Jaruzelska, córka dyktatora PRL z lat 80. Jednak już we wtorek w rozowie z rp.pl zaprzeczyła, by chodziło o start na prezydenta stolicy.

Wybory samorządowe muszą się odbyć między 17  października a 9 listopada.

(Telegraf24)

Dodaj komentarz