„Nowoczesna wywiesiła w Warszawie białą flagę i oddała miasto PO”

Poseł Jarosław Krajewski (PiS) we wczorajszym programie „Minęła 20” w TVP Info ostro krytykował Nowoczesną. Zdaniem polityka partia ta w Warszawie zrezygnowała z walki i oddała miasto Platformie, czyli w ręce układu rządzącego stolicą od dwunastu lat.

fot. Adrian Grycuk By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Bardzo żałuję, że w mieście, które jest symbolem rządów PO poprzez aferę reprywatyzacyjną, Nowoczesna zrejterowała i odpuściła walkę o to, by PO nie kontynuowała swoich 12-letnich złych rządów

– mówił Jarosław Krajewski.

Poseł nawiązał w ten sposób do działania Nowoczesnej, która jako pierwsza ogłosiła kandydata na prezydenta stolicy. Miał nim być Paweł Rabiej. Polityk w swych wystąpieniach jednoznacznie krytycznie oceniał działania PO w stolicy, piętnował aferę reprywatyzacyjną. Robi to do dziś, jednak kandydatem na prezydenta Warszawy już nie jest. Wszystko za sprawą porozumienia PO i Nowoczesnej.

Na mocy porozumienia wspólnym kandydatem obu partii jest Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej. A Rabiej ma, w razie wygranej, zostać wiceprezydentem stolicy.

(źródło: TVP Info)

 

Dodaj komentarz