Pewna wygrana na trudnym terenie. Legia zasłużenie wraca na fotel lidera!

Legia Warszawa na trudnym terenie w Gdańsku pokonała Lechię 3:1. Po klęsce Jagiellonii w meczu z Lechem Poznań podopieczni Romeo Jozaka wrócili na fotel lidera. Przede wszystkim zaprezentowali bardzo dobrą grę!

Niezgoda strzela gola na 1:0 dla Legii fot. youtibe.com

Od początku nie było wątpliwości, który zespół jest lepszy. Legioniści przeważali i stwarzali groźne sytuacje. Strzały Cafu, Szymańskiego i Radovicia były jednak albo minimalnie niecelnie, albo świetnie spisywał się bramkarz Lechii, były… Legionista Duszan Kuciak. Jednak w 24 minucie nie miał on szans po strzale Jarosława Niezgody. Młody napastnik Legii zdobył 11. bramkę w sezonie i coraz odważniej domaga się paszportu na mundial.

Do końca pierwszej połowy przeważali gdańszczanie, jednak albo nie byli skuteczni, albo dobrze spisywał się w bramce Arkadiusz Malarz. Druga połowa całkowicie należała już do Legii. Mistrzowie Polski mieli zdecydowaną przewagę, którą udokumentowali kolejnymi trafieniami. Najpierw po trójkowej akcji Mączyński-Radović-Remy ten ostatni skierował piłkę do siatki. Potem na 3:0 podwyższył Michał Kucharczyk. W 66 minucie honorowego gola dla Lechii zdobył Simeon Sławczew. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Wygrana 3:1 przy jednoczesnej klęscie Jagiellonii w Poznaniu (1:5) daje Legii powrót na fotel lidera. Oby już pozycji tej mistrzowie Polski nie oddali do końca sezonu. W dyspozycji z niedzieli na pewno się to uda!