Spowodował wypadek. Zostawił rannego kolegę

Wesoły powrót z imprezy gromadki znajomych zakłócił wypadek samochodowy. Pasażer auta został ranny, trafił do szpitala. Szok wywołuje jednak zachowanie kierowcy rozbitego samochodu. Zamiast udzielić pomocy poszkodowanemu 30 letni obywatel Ukrainy uciekł z miejsca zdarzenia. 

fot. ODH

Jak informuje policja, kilka minut przed godziną 7:00 rano Igor K. wracał ze swoim kolegą oraz dwiema koleżankami ze spotkania alkoholowego. W pewnym momencie przejeżdżając ulicą Kauczukową na warszawskim Ursynowie, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył  w ogrodzenie jednej z posesji. Po spowodowaniu wypadku, zamiast udzielić pomocy swojemu 28-letniemu koledze, uciekł z miejsca zdarzenie – relacjonuje policja.

Na miejsce wypadku przybyła policja i pogotowie. 28 latek jest poważnie ranny. Ma uraz kręgosłupa i obrażenia głowy. Pasażerkom nic się nie stało, jednak jak informuje policja zostały  zatrzymane do wyjaśnienia.

Okazało się, że pojazdem kierował 30 – letni obywatel Ukrainy mieszkający w Warszawie. Zatrzymanie miało miejsce następnego dnia rano, gdy kierowca był już trzeźwy, po czym usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy.

Sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu wyrok do 3 lat więzienia.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz