Heroina i amfetamina ukryte w pustostanie na Pradze Płn.

22 letni Patryk S. w piecu kaflowym przechowywał klucz. Jak się okazało, klucz ten pasował do zamka w drzwiach jednego z praskich pustostanów. A w pustostanie znajdowały się ogromne ilości narkotyków.

fot. policja

Jak podaje policja, kryminalni z  Pragi Północuzyskali informację, że 22-letni mieszkaniec dzielnicy może przechowywać nielegalne środki. Policjanci ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny. Zatrzymany został Patryk S. Znaleziony w jego odzieży woreczek z beżowym proszkiem potwierdził podejrzenia kryminalnych.

Funkcjonariusze w mmieszkaniu mężczyzny znaleźli ukryty w piecu kaflowym klucz, otwierający drzwi pustostanu. Tam mundurowi ujawnili kolejne zawiniątka i foliowe woreczki z suszem roślinnym oraz białym i beżowym proszkiem. Zabezpieczono również dwie wagi elektroniczne, służące najprawdopodobniej do porcjowania narkotyków – relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

W komendzie wszystkie zabezpieczone substancje poddano badaniom i okazało się, że są to ponad 42 gramy heroiny, prawie280 gramów marihuany, 113 gramów amfetaminy. Łączna waga zabezpieczonych substancji to 435 gramów brutto.

Patryk S. usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi. Wobec 22-latka prokurator zastosował dozór Policji. Teraz mężczyzna musi stawiać się w komendzie przy Jagiellońskiej 5 razy w tygodniu.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz