To już w ten weekend. Zamykają plac Krasińskich

Od niedzieli, 11 marca od ok. godz. 22. zamknięty dla ruchu będzie pl. Krasińskich pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą. Zmiany obejmą też pieszych. A tymczasowa organizacja ruchu potrwa przez miesiąc – przypomina Zarząd Transportu Miejskiego.

fot. ZDM

Jak podaje ZTM, jadący ul. Bonifraterską będą musieli się rozjechać w prawo lub w lewo w ul. Świętojerską. Podobnie będą musieli zrobić kierowcy dojeżdżający ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Długą. Od strony ul. Świętojerskiej możliwy będzie tylko dojazd do parkingu podziemnego. Objazd zamkniętego pl. Krasińskich zostanie poprowadzony ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska.

Na tym nie koniec – utrudniony będzie też ruch pieszych. W pierwszym etapie prac otwarty będzie chodnik po stronie Pałacu Krasińskich (Biblioteki Narodowej), a w drugim po stronie gmachu Sądu Najwyższego. Na skrzyżowaniach z ulicami Świętojerską i Długą czynne będą przejścia dla pieszych przez jezdnie placu tylko po jednej stronie – podsumowuje ZTM.

(źródło: ZTM)

Dodaj komentarz