Prezydent: „Uczestnicy Marca’68 jak Żołnierze Niezłomni”

Jesteście bohaterami naszej wolności, polskiej niepodległości – mówił wczoraj prezydent Andrzej Duda na Uniwersytecie Warszawskim, podczas uroczystości z okazji 50. rocznicy Marca’68.

Od lewej: wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, rektor Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Pałys, prezydent RP Andrzej Duda. fot. mat. pras. Urząd Wojewódzki Urząd Wojewódzki w Warszawie

– Jesteście bohaterami naszej wolności, tak jak „Solidarność” lat 80., jak Żołnierze Niezłomni, jak bohaterowie 1956 roku, tak i wy jesteście bohaterami naszej wolności, polskiej niepodległości – mówił prezydent do uczestników wydarzeń sprzed 50. lat. – Wtedy, w tamtych dniach nie było pełnej niepodległości, była cenzura – to zupełnie nie to, co dzisiaj. Dzisiaj Polska jest niepodległa, dzisiaj nie ma cenzury, dzisiaj jest chleb i wolność i wszystko to, o co właśnie pokolenie moich rodziców i moich dziadków walczyło – powiedział Prezydent RP, Andrzej Duda.

Jak podał Mazowiecki Urząd Wojewódzki, przed  tablicą upamiętniającą wiec studentów z 8 marca 1968 roku wieńce złożyli m.in.: Prezydent RP Andrzej Duda, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marcin Pałys.

(źródło: mat.pras. Mazowiecki Urząd Wojewódzki)

Dodaj komentarz