Policja przejęła narkotyki o wartości 3 milionów złotych

Magazyny z narkotykami odkryli stołeczni policjanci na Bielanach oraz Śródmieściu. Funkcjonariusze przejęli blisko 60 tys. porcji handlowych narkotyków o czarnorynkowej wartości 3 milionów złotych. Zatrzymali cztery osoby.

fot. policja

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie Śródmieścia i Bielan mogą znajdować się magazyny, w których przechowywane są środki odurzające i substancje psychotropowe. Z informacji policjantów wynikało, że w tych miejscach dilerzy zaopatrują się w „towar”, który następnie trafia na warszawski rynek.

W ręce policjantów trafił najpierw 38-letni Marcin R. oraz 32-letni Tomasz M. Następnie w bloku na warszawskim Śródmieściu został zatrzymany Piotr P. 28-latek  wpadł w momencie, kiedy opuszczał mieszkanie, w którym jak wynikało z informacji policjantów, mogą być przechowywane środki odurzające. Mężczyzna miał przy sobie torbę, w której znajdowały się narkotyki – podaje policja.

Policjanci podejrzewając, że w mieszkaniu mogło dojść do narkotykowej transakcji  i znajduje się w nim „hurtownik”,  podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu, aby nie dopuścić do zatarcia jakichkolwiek śladów. Tam został zatrzymany 38-letni Piotr P, poszukiwany listem gończym do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Jak informuje KSP, podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli narkotyki oraz elektroniczną wagę. Do sprawy zabezpieczono ponad 13 kilogramów amfetaminy, blisko 15  kilogramów marihuany, litr płynnej amfetaminy, kokainę mefedron. Z takiej ilości narkotyków można przygotować blisko 60 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości 3 mln. złotych – podaje policja.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 38-letni Piotr P., który odbywał już za przestępstwa narkotykowe karę 7,5 roku pozbawienia wolności, odpowie za ten czyn w warunkach multirecydywy. Wszyscy mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd – podsumowuje Komenda Stołeczna Policji.

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz