Magdalena Brzeska o śledztwie w s. zabójstwa matki: Tak naprawdę niewiele się dzieje

 

„Sprawa jest głośna. Rządzącym zależy na tym, żeby wszyscy myśleli, że coś jest robione, a morderstwo wyjaśniane, a tak naprawdę niewiele się dzieje” – powiedziała w wywiadzie dla „Super Expressu” Magdalena Brzeska, córka zamordowanej działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej.

fot. By Mateusz Opasiński (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Magdalena Brzeska udzieliła wywiadu „Super Expressowi”. Jak powiedziała, lokatorzy nie mają nic z faktu, że miasto odzyskało kamienicę przy Nabielaka 9., bo nie mieszają już w niej gnębieni ludzie Tymczasem wciąż są osoby potrzebujące pomocy:

„mam wyrzuty sumienia, że ponieważ moja sprawa jest bardziej medialna, to mną się zajęto, a tymi ludźmi nie. A należy się nimi zająć. (…) Ja na Nabielaka już nie mieszkam. Dla nich to sprawa życia i śmierci” – mówiła Magdalena Brzeska.

Pytana przez dziennikarza o to, czy nie cieszy jej, że niektórzy odpowiedzialni za aferę trafili do aresztu stwierdziła, że nie wynika z tego wiele:

 „z tego, że jest jakiś Jakub R. czy jakaś Marzena K. wynika niewiele. Tymczasem my jesteśmy zwykłymi, szarymi ludźmi. Gdy wyprowadzałam się z kamienicy przy Nabielaka, musiałam zapłacić 20 tys. zł za tzw. bezumowne użytkowanie lokalu. Nie mieszkałam już tam, moja mama nie żyła, a musiałam zapłacić! (…) I co się okazało? Spłaciłam je osobie, która, jak się okazuje po decyzji Komisji Weryfikacyjnej, przejęła kamienicę nielegalnie(…)Takie pieniądze to dla mnie fortuna. Ale nie chodzi o to, że chciałabym je odzyskać. Mam gdzie mieszkać, za co żyć. Są jednak ludzie w dużo trudniejszej sytuacji, którzy też płacili pieniądze osobom, które bezprawnie przejęły kamienice. Co z tymi ludźmi? Czy mogą te pieniądze odzyskać? Co im z tego, że odzyskano kamienicę przy Nabielaka 9?” – mówiła Magdalena Brzeska w rozmowie z „Super Expressem”.

Cały wywiad ukazał się w „Super Expressie”.

(źródło: „Super Express”)

 

Dodaj komentarz