Miesiąc utrudnień. Zamkną dla ruchu pl. Krasińskich, potem Miodową

Przebudowa ulicy Miodowej oraz pl. Krasińskich wchodzi w kolejny etap. Tym razem po raz pierwszy utrudnienia dotkną kierowców – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

fot. ZDM

Jak podaje ZDM, w związku z pracami, od niedzieli 11 marca zamknięty dla ruchu będzie pl. Krasińskich pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą. Jadący ul. Bonifraterską będą musieli się rozjechać w prawo lub w lewo w ul. Świętojerską. Podobnie będą musieli zrobić kierowcy dojeżdżający ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Długą. Od strony ul. Świętojerskiej możliwy będzie tylko dojazd do parkingu podziemnego. Objazd zamkniętego pl. Krasińskich zostanie poprowadzony ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – podaje ZDM.
Na tym nie koniec, bo utrudnienia czekają także pieszych. Jak informuje ZDM, prace na placu zostały podzielone na dwa etapy – w każdym z nich czynny będzie chodnik tylko po jednej stronie ulicy. W pierwszym etapie otwarty będzie chodnik po stronie Pałacu Krasińskich (Biblioteki Narodowej), a w drugim etapie po stronie gmachu Sądu Najwyższego. Na skrzyżowaniach z ulicami Świętojerską i Długą czynne będą przejścia dla pieszych przez jezdnie placu tylko po jednej stronie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc – informuje ZDM.
Zmiany zaczną obowiązywać niedzielę, 11 marca. Dwa tygodnie później, w niedzielę 25 marca rozpoczną się też kolejne prace na Miodowej. Jak podaje ZDM ulica ta będzie wyłączona z ruchu pomiędzy ulicami Senatorską i Długą. Prace w tym miejscu potrwają do połowy maja. W trzecim etapie kolejno zamykane będą skrzyżowania z ulicami: Świętojerską, Długą i Senatorską – podsumowuje ZDM.
(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz