Kamienica zwrócona wbrew miastu? Sprawa Mokotowskiej 63

W środę komisja reprywatyzacyjna zajmie się sprawą kamienicy przy Mokotowskiej 63. Jak pisze wtorkowa „Gazeta Stołeczna” kamienica ta została zwrócona wbrew woli miasta, na podstawie samowolnej decyzji Jakuba R. Urzędnik miał przyjąć łapówkę – uważają dziennikarze dziennika.

W 2014 roku kamienica przeszła gruntowny remont fot. screen google

Kamienica przy Mokotowskiej 63. jest reprezentacyjnym budynkiem w atrakcyjnej lokalizacji. W latach 90. o zwrot budynku starał się – bez skutku – spadkobierca przedwojennych właścicieli. Bez skutku. W 2011 roku kamienica trafiła w ręce Marzeny K. Urzędniczki ministerstwa sprawiedliwości, która na dzikiej reprywatyzacji zarobiła miliony. Jak podaje „Gazeta Stołeczna” zwrotowi kamienicy mieli sprzeciwiać się wiceprezydenci stolicy. Decyzję o zwrocie podjął jednak samowolnie Jakub R., wicedyrektor Biura Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. Według prowadzącej śledztwo prokuratury urzędnik miał przyjąć 2 miliony złotych łapówki.
Kamienica przy Mokotowskiej 63. Mieści się na skrzyżowaniu ulicą Wilczą. To jeden z najbardziej prestiżowych adresów w mieście.
(źródło: Telegraf24/ „Gazeta Stołeczna”)

Dodaj komentarz