Praga Północ: Wpadł seryjny włamywacz do aut

Dokonał serii włamań do aut na Pradze. Zabierał pieniądze, karty kredytowe dokonywał z nich transakcji. Rafał D. wpadł w ręce policji.

Zatrzymany za kradzieże do aut. fot. policja

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości samochodowej na Pradze Północ prowadzili czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do pojazdów.

Jak ustalil, za włamaniami stał Rafał D. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie karany. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna, w lutym tego roku, włamał się do audi, z którego skradł saszetkę z dokumentami i kartą płatniczą. Zostało to potwierdzone w prowadzonym dochodzeniu, w którym ustalono, że zatrzymany ma na swoim koncie popełnienie innych przestępstw.

W połowie maja ubiegłego roku, z volkswagena skradł plecak z zawartością m.in. tableta, ładowarki samochodowej, dokumentów, portfela i kart płatniczych. Straty, na jakie naraził pokrzywdzonego, sięgały prawie 1300 złotych.

Łącznie Rafałowi D. przedstawiono 6 zarzutów, w tym dokonania wielu nieautoryzowanych płatności skradzionymi kartami i próbę kradzieży dwóch telefonów w komunikacji miejskiej. Wszystkich przestępstw mężczyzna dokonał w warunkach recydywy i recydywy wielokrotnej.

Sąd aresztował 37 latka na trzy miesiące.

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz