Nie żyje pasażer. Metro przestało jeździć na trasie Al. Wilanowska – Politechnika

Kolejny dzień utrudnień w metrze. W niedzielę metro nie jeździło po dramatycznym wypadku na stacji Centrum. W poniedziałek doszło do kolejnego dramatycznego zdarzenia. W pociągu zasłabł pasażer. Niestety, nie udało się go uratować.  Metro nie kursuje na linii Al. Wilanowska – Politechnika.

fot. Muri By Muri – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29309776

Mężczyzna zasłabł w wagonie na stacji metra Racławicka. Jego stan był na tyle poważny, że uniemożliwiał wyprowadzenie na peron. Trwało udzielanie pomocy w samym wagonie oraz oczekiwanie na przyjazd pogotowia. Niestety, reanimacja nie była skuteczna, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Zablokowany został ruch pociągów metra na linii al. Wilanowska – Politechnika. Metro kursuje na odcinkach – Politechnika – Młociny oraz Al. Wilanowska – Kabaty. Na trasie między Wilanowską a Politechniką Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępczą linię autobusową, która kursuje na trasie: Metro Wilanowska – al. Niepodległości – Batorego – Waryńskiego – Metro Politechnika.

To kolejne poważne utrudnienia na pierwszej linii metra w ostatnich dniach. W niedzielę na stacji Centrum doszło do wypadku z udziałem pasażerki. Kobieta przeżyła, jednak ruch pociągów był wstrzymany, wyłączonych było aż siedem stacji pierwszej linii metra – Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie, Politechnika, Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał. Pociągi kursowały na trasach Kabaty – Wilanowska oraz Dworzec Gdański – Młociny.

(Telegraf24, ZTM)

Dodaj komentarz