Onet.pl: Córka śp. Jolanty Brzeskiej staje w obronie Jarosława Gugały

Córka śp. Jolanty Brzeskiej, działaczki lokatorskiej zamordowanej w 2011 roku w rozmowie z Onetem.pl wzięła w obronę szefa Wydarzeń Polsatu, Jarosława Gugałę. Zapewniła, że dziennikarz mieszkanie w kamienicy przy Nabielaka 9 kupił jeszcze zanim budynek został przejęty przez biznesmena Marka M. Gugała miał też walczyć z biznesmenem gdy ten drastycznie podnosił czynsze mieszkańcom. „Ktoś próbuje wykorzystywać śmierć mojej mamy” – uważa Magdalena Brzeska.

Grafiiti upamiętniające Jolantę Brzeską na kamienicy przy Nabielaka 9 By Meo Hav (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Córka znanej działaczki lokatorskiej skomentowała materiał TVP o znanych ludziach, którzy kupili mieszkania w atrakcyjnych kamienicach w Warszawie, między innymi przy al. Szucha, Mokotowskiej, wreszcie Nabielaka, kamienicy, w której mieszkała Jolanta Brzeska. Córka zamordowanej działaczki udzieliła wypowiedzi portalowi Onet.pl:

– Niestety to kolejny przykład bzdur, produkowanych przy okazji opisywania sprawy tej kamienicy. Pana Gugałę spotkał bardzo niesprawiedliwy atak i dlatego nie mogę milczeć. Znam dobrze okoliczności tej sprawy. Red. Gugała kupił mieszkanie od Michała Rawskiego, który wcześniej wykupił to mieszkanie i postanowił odsprzedać. Zwyczajna sytuacja. Wtedy nie było jeszcze nawet mowy o tym, że znalazł się właściciel kamienicy! Nie było jeszcze całej tej afery, o reprywatyzacji nikt jeszcze słowa nie mówił” – mówiła Jolanta Brzeska.

Jak zaznaczyła, w mieszkaniu kupionym przez Gugałę mieszkał jego syn. A sam lokal był skromny, składał się z dwóch pokoi i kuchni. Ani moi nieżyjący rodzice, ani ja, nie mielibyśmy prawa mieć do niego jakichkolwiek pretensji. Współczuję, że spotkał go tak ohydny atak. Już się przyzwyczaiłam, że jest wielu chętnych, by w kółko wykorzystywać śmierć mojej mamy – mówiła Magdalena Brzeska w rozmowie z Onetem.

Przypomnijmy, że chodzi o materiał w sprawie reprywatyzowanych kamienic, w których lokale mieli kupować ludzie wpływowi w świecie medialnym. Zająć się nimi ma Komisja Weryfikacyjna w sprawie reprywatyzacji.

(źródło: onet.pl)

Dodaj komentarz