Dworczyk na prezydenta Warszawy? „To pogłoski, skupiam się na pracy w kancelarii”

W ostatnich dniach pojawiły się informacje o tym, że kandydatem na prezydenta stolicy miałby być Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. Poprosiliśmy ministra o skomentowanie tych informacji. 

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, fot. Adrian Grycuk. By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

To jedynie medialne pogłoski. Skupiam się na pracy w Kancelarii Premiera – powiedział minister naszemu reporterowi. Plotki o ewentualnym starcie Michała Dworczyka krążą w mediach od kilku dni. Wcześniej mówiło się o starcie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego lub wiceministra sprawiedliwości, szefa komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego. Ostatnio jednak coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że kandydatem PiS będzie jeszcze ktoś inny. Oprócz wspomnianego Michała Dworczyka padały nazwiska Mariusza Błaszczaka, posła Jarosława Krajewskiego, lub młodych burmistrzów warszawskich dzielnic.

Na razie wiadomo, że PiS ma przedstawić swojego kandydata na przełomie kwietnia i maja. Na razie start oficjalnie ogłosił kandydat PO i Nowoczesnej, Rafał Trzaskowski.

(Telegraf24)

Dodaj komentarz