„Super Express”: Halicki i Błaszczak powalczą o Warszawę?

Nie Rafał Trzaskowski, ale Andrzej Halicki jako kandydat PO. Nie Patryk Jaki i Stanisław Karczewski, ale Mariusz Błaszczak jako kandydat PiS. Sensacyjne doniesienia „Super Expressu” na temat wyborów w stolicy. W wywiadzie dla gazety Trzaskowski przekonuje jednak, że nie obawia się o przebieg kampanii. A poseł Marcin Kierwiński również twierdzi, że to Trzaskowski jest kandydatem.

Jak podał „Super Express” PiS najprawdopodobniej nie zdecyduje się na wystawienie ani Patryka Jakiego, ani Stanisława Karczewskiego. Kandydatem partii ma być ktoś starszy i bardziej doświadczony od wiceministra sprawiedliwości i młodszy od marszałka Senatu. W PiS ma być wybór pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem a szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem.

Jak podał „Super Express” dylemat mają także w PO. Pojawić się tam miała wewnętrzna opozycja przeciwna Rafałowi Trzaskowskiemu. Politykowi część działaczy zarzuca słabą kampanię. W kolejce do kandydowania ma stać poseł PO Andrzej Halicki.

Andrzej Halicki grzecznie czeka, by zostać kandydatem – mówią anonimowi rozmówcy „Super Expressu”.

Marcin Kierwiński, lider warszawskiej PO zastrzega jednak, że kandydatem PO jest Rafał Trzaskowski i nie ma mowy o zmianie kandydata.

Z kolei sam Trzaskowski udzielił wywiadu „Super Expressowi”, w którym odnosił się do zarzutów Michała Dzięby,  byłego współpracownika ministra skarbu w rządzie PO Aleksandra Grada.   Trzaskowski powtórzył, że zarzuty są absurdalne, nieprawdziwe, wstępuje na drogę sądową. Że spodziewał się brudnej kampanii, ale zarzuty te nie mają żadnego na kampanię wpływu. Bo kampania toczy się dalej i jest o nią spokojny.

(źródło: „Super Express)

Dodaj komentarz