Olejnik w kamienicy Ciastonia. Gugała w domu śp. Jolanty Brzeskiej

Monika Olejnik i Monika Jaruzelska oraz Jarosław Gugała. Dziennikarze TVN i Polsatu zakupili apartamenty w luksusowych kamienicach w atrakcyjnych miejscach stolicy. Gugała mieszka w przejętej przez prywatnych właścicieli  kamienicy, w której mieszkała wcześniej zamordowana bestialsko działaczka lokatorska Jolanta Brzeska. Z kolei Olejnik i Jaruzelska kupiły mieszkania w budynku, w którym niegdyś mieszkali komunistyczni generałowie. Jak twierdzi Monika Olejnik, materiał TVP na jej temat był „słabo zmontowaną manipulacją”. 

fot. screen TVP internet

Kamienica przy alei Szucha. Przed wojną mieszkali tu polscy oficerowie. Po wojnie generałowie – ale ludowego wojska. Dziś żyją tu elity III RP. Jak poinformował program Alarm w TVP Info w 2015 roku Monika Olejnik zakupiła luksusowy apartament o powierzchni 150 metrów. Wcześniej, do 1984 roku mieszkał tu generał Władysław Ciastoń, a po nim Alina D. Znana adwokat, która zresztą broniła Ciastonia w śledztwie dotyczącym zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Alina D. jest matką  Jakuba R., byłego dyrektora Biura Gospodarowania Nieruchomościami w stołecznym ratuszu. Obecnie zarówno Alina D., jak i Jakub R. przebywają w areszcie w związku z aferą reprywatyzacyjną.

Sam budynek nie był reprywatyzowany – przed wojną był budynkiem wojskowym, a po wojnie mieszkali w nim komunistyczni generałowie. I właśnie od syna jednego z generałów – generała Leszka Krzemienia – 160 metrowe mieszkanie zakupiła Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Kamienica znalazła się w kręgu zainteresowania komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji. Powód? Wprawdzie sam budynek reprywatyzowany nie był, ale właśnie w nim mieściły się biura Jakuba R. i kojarzonego ze zwrotami roszczeń prawnika Macieja M.

Pytana o sprawę Monika Jaruzelska powiedziała, że mieszkanie kupiła jak większość nabywców, za kredyt we frankach szwajcarskich. I, że ma nadzieję, że zainteresowanie komisji związane jest z osobami, które miały w niej biura, nie z nią.

Na informacje TVP zareagowała też Monika Olejnik. Twierdzi, że materiał TVP był „słabo zmontowaną manipulacją”.

„Jest późny wieczór, jadę sama samochodem. Nagle w moim kierunku biegnie jakiś facet i krzyczy pani redaktor, pani redaktor….Tak telewizja TVP próbowała się ze mną skontaktować! W telewizji publicznej ukazał się nierzetelny program min. o moim mieszkaniu, który jest słabo zmontowaną manipulacją! Wyjaśniam, że mieszkanie w którym mieszkam zostało kupione NA WOLNYM RYNKU zgodnie z prawem. To mieszkanie BEZ WAD PRAWNYCH kupione za pośrednictwem agencji nieruchomości od ludzi których nie znałam. (…)Kamienica w której mieszkam została zbudowana przed wojną przez Oficerską Spółdzielnię Mieszkaniowo – Budowlaną dla generałów i pułkowników od Józefa Piłsudskiego. Pozdrawiam, miłego dnia. / ps KAMIENICA NIE BYŁA REPRYWATYZOWANA!

– napisała dziennikarka na Twitterze.Media poinformowały też, że mieszkanie w kamienicy przy ul. Nabielaka, w której mieszkała Jolanta Brzeska kupił szef Wydarzeń Polsatu, Jarosław Gugała.(źródło: TVP, Twitter.com)

 

 

Dodaj komentarz